Jak wykonać kule z żarówek - sposób na ozdoby choinkowe

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
2558 0

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe mogą cieszyć znacznie bardziej niż te gotowe, kupione w sklepie. Ich siłą jest przede wszystkim oryginalność. Warto również odnaleźć radość, którą miało się w okresie dziecięcym właśnie z ozdób wykonywanych metodą diy. W jaki sposób można przerobić zużyte żarówki na ozdoby świąteczne?
Do wykonania "kwiatu w żarówce" konieczne są: zużyta żarówka, brokaty, koraliki, kwiat grudnika, klej na gorąco i gliceryna. Na początku niezbędne jest oczyszczenie żarówki z metalowych elementów. Później warto pamiętać o przytarciu brzegów papierem ściernym, aby nie dopuścić do przypadkowego skaleczenia. Do pustej żarówki umieszczonej na podstawce, na przykład z taśmy klejącej, należy wrzucić brokat, koraliki i kwiat. Glicerynę należy dolewać stopniowo, mieszając zawartością żarówki po każdym wlaniu płynu. Na koniec należy użyć dużego koralika lub innej zatyczki i przykleić ją klejem, aby nie dopuścić do wylania się płynu. Po wyschnięciu można dodatkowo utworzyć z kleju obwódkę, która umożliwi łatwiejsze umocowanie sznurka. Wtedy takie gadżety można umieścić na choince.
Z mniejszej żarówki o bardziej okrągłym kształcie można wykonać bardziej znany gadżet. Magiczna kula wymaga dodania podstawki, na której całość będzie można postawić. Całość wykonuje się dokładnie tak samo, jak w przypadku kwiatu w żarówce. Takie ozdoby świąteczne są nie tylko idealną dekoracją do domu, ale także doskonałym prezentem, jeśli wewnątrz kuli można umieścić rzeczy nawiązujące na przykład do wspólnej pasji lub wspomnień.

Blog DIY dla każdego: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak wykonać kule z żarówek - sposób na ozdoby choinkowe przypisano następujące tagi:

żarówka gadżety ozdoby świąteczne ozdoby choinkowe diy do domu magiczna kula

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać kule z żarówek - sposób na ozdoby choinkowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...