Jak wykorzystać baterie paluszki - 5 sposobów

Poradnik dodany przez: longmmuns
11152 3

Masz sporo niepotrzebnych elektronicznych śmieci, smykałkę do majsterkowania oraz naładowane baterie AA? Pokażemy Ci, jak przy pomocy lutownicy i kleju na gorąco stworzyć proste gadżety DIY zasilane bateriami AA przydatne na co dzień.

Chłodzący wentylator
Do jednego z boków wentylatora przymocuj za pomocą kleju na gorąco gniazdo z czterema bateriami AA w środku, podobnie zrób z włącznikiem on/off. Pamiętaj, by nie blokować drogi powietrznej wentylatora. Następnie połącz te elementy w obwód prosty kablem przy pomocy lutownicy: baterie – wentylator – włącznik – baterie (zwykle kable mają pasujące do siebie kolory). Teraz kładąc wentylator na kubku z gorącym napojem, ostudzisz go szybko i bez użycia lodu.

Biurkowa latarenka
Tym razem potrzebna Ci będzie 30-centymetrowa linijka. Przetnij ją na pół i jedną z części przyklej do dłuższego boku gniazda baterii, tak, by stała pionowo. W drugiej części nawierć cztery otwory przy jednym z końców – przyklej w nich dokładnie przy pomocy kleju diody LED, a następnie dzięki kawałkowi pałeczki kleju, połącz dwie połówki linijki pod kątem rozwartym (z LEDami skierowanymi ku dołowi). Dodaj przełącznik i połącz wszystkie elementy w szeregowy obwód.

Shaker
Jeśli posiadasz mały silniczek, możesz go połączyć z gniazdem baterii AA i włącznikiem, a na jego osi przymocować stabilnie kawałek drutu wygiętego na końcu. W ten sposób uzyskasz mieszadełko do napojów.

Biurkowy wentylator
Jeśli posiadasz co najmniej dwa wentylatory możesz je obudować z czterech stron i połączyć w kilka modułów. Nie zapomnij dodać zasilania dla każdego z nich i wspólnego włącznika.

Regeneracja akumulatorów
Jeśli używasz baterii AA akumulatorowych, możesz po kilku użyciach zawinąć je szczelnie w folię spożywczą i włożyć na kilka godzin do zamrażarki. Po wyjęciu i ogrzaniu powinny osiągnąć utraconą sprawność.

Do poradnika Jak wykorzystać baterie paluszki - 5 sposobów przypisano następujące tagi:

elektronika majsterkowanie zrób to sam diy zrób to sam fajne rzeczy bateria aa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać baterie paluszki - 5 sposobów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...