Kamera z myszy optycznej

Kamera z myszy optycznej

Pewnie każdy z nas używa myszy optycznej do korzystania z obsługi komputer. Nie każdy jednak wie, że taka mysz posiada kamerę małej rozdzielczości, którą możemy spokojnie wykorzystać do różnych celów. Jak to zrobić?

Krok 1

Takie myszy optyczne składają się z dwóch układów - interfejsu usb lub ps2 oraz sensora optycznego. Drugi układ to zazwyczaj (w większości tanich myszy optycznych) ADNS2610, który często jest wyposażony w małą matrycę CCD 18x18. Dla nas najważniejsze jest to, że możemy odczytać z niej obraz przy pomocy portu szeregowego w komputerze oraz niewielkiego programu.

Krok 2

Teraz należy podpiąć się do ADNS2610, układ rozpoznamy po tym, że ma 8 nóżek, symbol słoneczka oraz napis A2610. Przed podłączeniem warto sprawdzić układ pinów w nocie aplikacyjnej. Następnie odcinamy ścieżki łączące piny SCK i SDIO z resztą myszy i podłączamy je w następujący sposób.

Krok 3

Do sprawnego działania kamery potrzebny jest jeszcze program, który dostępny jest pod tym linkiem oraz zasilenie. Mysz po prostu musi być podłączona do komputera, za pomocą portu USB lub ps2. Można także podłączyć ją przy pomocy zasilania z zewnątrz, wystarczy podłączyć 5V do pinu Vcc w ADNS2610.

Krok 4

Do czego można użyć taką kamerę? Wszystko zależy od Was i Waszych potrzeb. Miłej zabawy!

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak podświetlić myszkę komputerową

Skomentuj poradnik

Poradnik Kamera z myszy optycznej skomentowało 3 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika paweo

  paweo

  Jul 12, 2013

  Poradnik słaby, bo ściągnięty z elektrody wpiszcie w google: \"kamera z myszy optycznej\" i wybierzcie \"Kamera małej rozdzielczości z myszy komputerowej\" (elektroda.pl) ;)

 2. Awatar użytkownika sebbek

  sebbek

  Mar 16, 2013

  Skąd można pobrać ten program?

 3. Awatar użytkownika danelo11

  danelo11

  Feb 02, 2013

  Jak dla mnie ten tutorial wiele nie wyjaśnia gdyby jakiś amator, który nie zna się na schematach chciałby to zrobić to ma troszke lipe 2/5 za chęci :P