Jak wykorzystać sok z cytryny na 4 sposoby

Poradnik dodany przez: kinaa45
3157 0

Subskrybuj mój kanał: http://bit.ly/1jTBfO9

Blog: http://ulapedantula.pl/ 

Cytryna jest owocem, który można wykorzystać na setki różnych sposobów. Poniżej znajdziecie 4 porady jak jej użyć podczas sprzątania w domu.
Po pierwsze, nieoceniona okaże się w przypadku zacieków na sztućcach, gdy po myciu okazuje się mają one brzydkie zacieki, są zaśniedziałe. Wystarczy je wtedy przetrzeć cytryną używając jej jako gąbki, a następnie wypolerować ręcznikiem papierowym. W taki sposób można również wykorzystać cytrynę przy czyszczeniu srebra/
Kolejny lifehack dotyczy niwelowania nieprzyjemnego zapachu octu używanego w domowych porządkach. W szklanym słoju (lub w butelce) wystarczy zbierać skórki z obieranych cytryn czy pomarańczy lub mandarynek, a następnie, po jego wypełnieniu zalać je octem i zamknąć szczelnie na kilka tygodni. Po tym czasie zapach ze skórek przejdzie do samego octu, który dla wygody możemy przelać do butelki ze spryskiwaczem.
Kolejnym life hackiem z użyciem soku z cytryny jest usuwanie brzydkich zapachów, z pojemników na lunch, których zwykły płyn do mycia naczyń, czy zmywanie w wysokiej temperaturze w zmywarce nie usunął. Wystarczy wyciśnięty sok z cytryny zmieszać z wodą w stosunku 1/1, wlać do pojemnika przynajmniej do 1/3 jego wysokości i odstawić na kilkanaście minut. Po tym czasie pojemnik nie będzie już wydzielał nieprzyjemnego zapachu.
Ostatnia porada jaką się z Tobą podzielę, będzie dla Ciebie cenna, jeśli korzystasz z jednej deski do krojenia do wszystkiego, tzn do warzyw, mięs, ryby itp. Taka deska powinna być przynajmniej raz w tygodniu porządnie wyczyszczona. W tym celu potrzebna nam będzie sól gruboziarnista i przekrojona na pół cytryna (dobrze ją wcześniej pomasować, żeby była miękka). Solą posypujemy deskę (będzie robiła za swego rodzaju peeling) a cytryną jak gąbką tę sól wcieramy. Następnie wystarczy deskę dobrze opłukać ciepłą wodą i będzie jak nowa.

Do poradnika Jak wykorzystać sok z cytryny na 4 sposoby przypisano następujące tagi:

porady sok z cytryny lifehack czyszczenie srebra sprzątanie w domu life hacks

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać sok z cytryny na 4 sposoby skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...