Jak ułatwić sobie malowanie - 20 patentów

Poradnik dodany przez: Cress6
16660 0

Malowanie ścian wcale nie musi być nudnym zajęciem. Istnieją bowiem lifehacki, które mogą sprawić, że w wielu osobach obudzi się kreator wnętrz. Wystarczy jedynie użyć odpowiednich materiałów lub właściwie zmodyfikować już posiadany wałek, aby dodać ścianie nie tylko nowych barw.
Porady dotyczące malowania dotyczą nie tylko kolorów. Na wcześniej uzyskanej gładkiej powierzchni można bez trudu uzyskać rozmaite wzory. Nie trzeba do tego wbrew pozorom specjalnych wałków ze sklepu - wystarczą tanie gadżety. Oto najbardziej interesujące life hacks dotyczące malowania.
Aby uzyskać na ścianie interesujący wzór można użyć standardowego wałka. Wystarczy go tylko nieco zmodyfikować. Należy przykleić dwustronną taśmą coś, co pozwoli pozostawić na ścianie ciekawe wzory. Może to być falowana tektura, folia bąbelkowa, czy też wałek opleciony sznurkiem lub gumkami. Wzór ograniczony jest jedynie wyobraźnią użytkownika. Taki wałek diy na pewno będzie pozostawiał całkowicie oryginalny wzór, w przeciwieństwie do tych tworzonych maszynowo.
Tanie gadżety do malowania to także własnoręcznie tworzone szablony. Porady w tym zakresie podpowiadają, aby używać do tego celu folii, a nie kartonu. Folię łatwiej jest przyczepić na ścianie w taki sposób, by ta się nie poruszała. Wzór można wykonać samodzielnie lub skorzystać z gotowego.
Oprócz samego malowania uzyskiwanie innych tekstur na ścianie można uzyskać poprzez nakładanie gładzi szpachlowej. Pozwala ona na uzyskanie niemal dowolnego efektu. Wystarczy jednie użyć szpachli i taśmy klejącej, aby uzyskać na ścianie wzór cegieł. Potem wystarczy je tylko odpowiednio pomalować, najlepiej samodzielnie wymieszanymi farbami diy

Do poradnika Jak ułatwić sobie malowanie - 20 patentów przypisano następujące tagi:

porady diy life hacks lifehacki tanie gadżety

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ułatwić sobie malowanie - 20 patentów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...