Jak wykorzystać zwykłą kuchenną gąbkę - 13 sposobów

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Porady
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 02.01.2019 / 11:00
  • Odsłony: 1 488
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Tetryczny

Do poradnika jak wykorzystać zwykłą kuchenną gąbkę - 13 sposobów przypisano następujące tagi:

Wydaje się, że kuchenna gąbka może mieć tylko jedno zastosowanie. Okazuje się jednak, że istnieją dodatkowe sposoby na to, aby znacznie bardziej efektywnie ją wykorzystać. Jakie porady jeśli chodzi o sprzątanie domu najlepiej wykorzystać?
Pierwszy sposób dotyczy tego, w jaki sposób odsączać gąbkę lub tak zwany czyścik. W tym celu można użyć plastikowej butelki. Wystarczy przeciąć ją na pół i uzyskany lejek włożyć do pozostałej części. W lejek należy włożyć mokry czyścik, a woda będzie spływać w dół.
Aby gąbka zawsze się pieniła, wystarczy włożyć do jej wnętrza mały kawałek mydła lub wcisnąć w to miejsce na przykład pastę do zębów, w zależności od mytej powierzchni.
Czasami do umycia są naczynia, do których nie mieści się dłoń. Wtedy należy naciąć czyścik i włożyć tam magnes. Otwór należy zakleić, aby magnes nie wypadł. W takie nacięcie można również schować pieniądze przed złodziejami. W przypadku papierowych banknotów warto jest jednak pamiętać, aby nie moczyć czyścika przed wyjęciem gotówki.
Gąbka może być przydatna także do stworzenia innych gadżetów do domu. Jednym z nich jest przenośna poduszeczka do igieł. Wystarczy małe opakowanie, na przykład po jajku niespodziance wypełnić częścią czyścika.
Czyścik może ułatwić także majsterkowanie. Usuwanie gwoździa ze ściany często wiąże się z uszkodzeniami farby. Jednak, jeśli pod młotek podłożona zostanie gąbka, wtedy farba nie odpryśnie.
Istnieje również poradnik jak prawidłowo czyścić zabrudzone kafelki i fugi. Wystarczy jedynie przymocować do wierteł denka od małych słoików, na których zostały przyklejone czyściki. Wtedy, dzięki pracy wkrętarki lub wiertarki, takie sprzątanie domu przebiegnie błyskawicznie. 

Kategoria: Dom i Ogród > Porady

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać zwykłą kuchenną gąbkę - 13 sposobów skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków