Jak wykorzystać zwykłą kuchenną gąbkę - 13 sposobów

Poradnik dodany przez: Tetryczny
11254 0

Wydaje się, że kuchenna gąbka może mieć tylko jedno zastosowanie. Okazuje się jednak, że istnieją dodatkowe sposoby na to, aby znacznie bardziej efektywnie ją wykorzystać. Jakie porady jeśli chodzi o sprzątanie domu najlepiej wykorzystać?
Pierwszy sposób dotyczy tego, w jaki sposób odsączać gąbkę lub tak zwany czyścik. W tym celu można użyć plastikowej butelki. Wystarczy przeciąć ją na pół i uzyskany lejek włożyć do pozostałej części. W lejek należy włożyć mokry czyścik, a woda będzie spływać w dół.
Aby gąbka zawsze się pieniła, wystarczy włożyć do jej wnętrza mały kawałek mydła lub wcisnąć w to miejsce na przykład pastę do zębów, w zależności od mytej powierzchni.
Czasami do umycia są naczynia, do których nie mieści się dłoń. Wtedy należy naciąć czyścik i włożyć tam magnes. Otwór należy zakleić, aby magnes nie wypadł. W takie nacięcie można również schować pieniądze przed złodziejami. W przypadku papierowych banknotów warto jest jednak pamiętać, aby nie moczyć czyścika przed wyjęciem gotówki.
Gąbka może być przydatna także do stworzenia innych gadżetów do domu. Jednym z nich jest przenośna poduszeczka do igieł. Wystarczy małe opakowanie, na przykład po jajku niespodziance wypełnić częścią czyścika.
Czyścik może ułatwić także majsterkowanie. Usuwanie gwoździa ze ściany często wiąże się z uszkodzeniami farby. Jednak, jeśli pod młotek podłożona zostanie gąbka, wtedy farba nie odpryśnie.
Istnieje również poradnik jak prawidłowo czyścić zabrudzone kafelki i fugi. Wystarczy jedynie przymocować do wierteł denka od małych słoików, na których zostały przyklejone czyściki. Wtedy, dzięki pracy wkrętarki lub wiertarki, takie sprzątanie domu przebiegnie błyskawicznie. 

Do poradnika Jak wykorzystać zwykłą kuchenną gąbkę - 13 sposobów przypisano następujące tagi:

poradnik majsterkowanie porady gabka do domu sprzątanie domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać zwykłą kuchenną gąbkę - 13 sposobów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...