Jak wymienić amortyzator kolumny McPherson

Poradnik dodany przez: Karczek33
4321 0

W dzisiejszym Sam Naprawiam Opel Astra G – wymiana amortyzatorów. To naprawa dla bardziej zaawansowanych, jednak instrukcja z filmu i porady podpowiedzą, jak zrobić to samodzielnie.
Opel Astra G jest wdzięcznym autem do samodzielnych napraw, części do niego są też łatwo dostępne. Wiele osób, których pasją jest motoryzacja, rozpoczyna przygodę z samodzielną pracą w warsztacie właśnie od tego auta. Wybierając odpowiedni amortyzator, można sprawić, że zawieszenie i sposób zachowania samochodu na drodze będą bardziej sportowe, sztywne i dobre do większych prędkości albo też miękkie i lekko się prowadzące, wygodne do jazdy po mieście. Ważne też, żeby wymieniać jednocześnie dwa amortyzatory, prawy i lewy, nawet jeśli tylko jeden sprawia kłopoty. Szczegóły poznasz w filmie.
Wymiana amortyzatora w postaci kolumny McPhersona wymaga podstawowych narzędzi, które ma każdy, kto zajmuje się samodzielnymi naprawami auta. Niejeden właściciel Opla Astrybędzie więc przygotowany do tego, jeżeli samodzielnie chociażby wymieniał oponę lub klocki hamulcowe. Przygotuj się również, iż to zadanie dosyć czasochłonne, zajmie około dwóch godzin, a pierwsza wymiana zapewne nieco więcej – trzeba więc nastawić się na to, że nie jest to naprawa, którą wykonamy po powrocie z pracy, a potem jeszcze ruszymy w miasto. Lepiej zaplanuj cały dzień, wraz z zakupem amortyzatorów i przygotowaniem narzędzi, aby mieć wszystko pod ręką.
Porady z filmu poprowadzą krok po kroku przez kolejne kroki, objaśniając dlaczego należy wykonywać je w określony sposób. I montaż amortyzatorów typu McPherson może być gotowy bez wizyty u mechanika, która może oznaczać rozstanie z autem na dłuższy czas.

YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1 

Do poradnika Jak wymienić amortyzator kolumny McPherson przypisano następujące tagi:

motoryzacja porady amortyzator sam naprawiam opel astra g opel astra mcpherson

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymienić amortyzator kolumny McPherson skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...