Czy lepiej zmodernizować czy wymienić instalację elektryczną

Czy lepiej zmodernizować czy wymienić instalację elektryczną

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczne mogą być prace przy instalacji elektrycznej. Warto więc zastanowić się, czy amator powinien cokolwiek przy niej kombinować. Lepszym rozwiązaniem byłoby wezwanie elektryka, który profesjonalnie oceni, czy nasza instalacja nadaje się do modernizacji czy do całkowitej wymiany.

Krok 1

Jeżeli instalacja elektryczna w budynku nie była ulepszana dłużej niż 20 lat, warto pomyśleć o jej modernizacji lub całkowitej wymianie, która łączy się z wymianą starych bezpieczników, przewodów czy uszkodzonych i zepsutych włączników i gniazdek. 

Krok 2

Modernizacja powinna zawierać w sobie wykonanie nowych obwodów elektrycznych, które zostaną doprowadzone do pralki, kuchenki elektrycznej czy podłogi ogrzewanej. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak sprawdzić zużycie prądu przez dowolne urządzenie i obliczyć cenę

Krok 3

Jeżeli zauważyłeś, że w jakimś pokoju pojawia się coraz więcej sprzętów i urządzeń, pomyśl o zwiększeniu w nim liczby gniazdek. 

Krok 4

Wymieniając szafę rozdzielającą i instalując w niej bezpieczniki nowego typu, warto pamiętać o tym, aby różne piętra w domu miały oddzielne bezpieczniki. Zwróć także uwagę na oświetlenie zewnętrzne domu. 

Ciekawostka

Jeżeli twoja obecna instalacja jest wykonana w peszlach- wymiana jej będzie łatwa. Jeżeli natomiast w twoim tynku zatopione są kable DY, niestety będziesz musiał rozkuć ściany, co jest dużo bardziej problematyczne. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Czy lepiej zmodernizować czy wymienić instalację elektryczną skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika marekmaz

    marekmaz

    Feb 15, 2015

    Witam,Bardzo fajna porada wideo, ale niestety adres strony podany w materiale - hxxp://kalkulatorpradu.cba.pl/ się nie wyświetla "Sprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę główną www.cba.plmogę prosić o odpowiedz?pozdrawiam