Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego - Elring

Poradnik dodany przez: Karczek33
10256 0

Jeżeli planujemy drobną wymianę w naszym samochodzie, warto, żebyśmy przed jej wykonaniem zapoznali się z tym filmikiem. Przedstawia on, jak przebiega wymiana uszczelniacz – poprawnie, szybko i bez większych problemów wpływających na jakość jazdy. Zaprezentowany na filmiku uszczelniacz to Simering, który przeznaczony jest do zabezpieczenia wału korbowego przed wyciekaniem oleju. Po latach pracy jednak się on zużywa i powinno się go wymienić. Filmik ten przeprowadza nas przez ten proces w sposób bezbolesny, opatrzony na dodatek komentarzem słownym.
Dowiemy się na nim, jak wykonać operację sam naprawiam Opel Astra G oraz triki, który pozwoli nam na dokładne zamontowanie uszczelniacza. Warto więc żebyśmy się z nim zapoznali, zanim przystąpimy do pracy i przypadkiem uszkodzimy wał korbowy. Może to negatywnie wpłynąć na pracę całego układu i narazić nas na koszty związane z wizytą w profesjonalnym warsztacie.
Jeżeli nasz Opel Astra wymaga drobnej naprawy czy też konieczna jest wymiana elementu, który możemy wykonać samodzielnie, poleca się znalezienie odpowiedniego filmiku w Internecie i postępowanie według zalecanych wskazówek, a wymiana uszczelniacz przebiegnie szybko i sprawnie.
Wszystkie porady zamieszczone na wideo są łatwe do zaaplikowania również w naszym aucie. Potrzebujemy jedynie nowego elementu (na filmiku poznamy także jego działanie oraz budowę), plastikowy kubek oraz nożyczki. Warto też wykorzystać rękawiczki, ponieważ nasz Opel Astra może zabrudzić nam ręce wyciekającym olejem w czasie wymiany. Stąd też wszelkie porady związane z tą mało skomplikowaną czynnością powinniśmy uznać za praktyczne i ich przestrzegać. 

Do poradnika Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego - Elring przypisano następujące tagi:

porady sam naprawiam opel astra g opel astra simering wał korbowy wymiana uszczelniacz

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymienić uszczelniacz wału korbowego - Elring skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...