Jak zbudować gokarta - wakacyjny projekt

Poradnik dodany przez: lotos12
11248 0

Moje konstrukcje: http://tiny.pl/gd627

Subskrybuj: http://tiny.pl/gdv8r

Pragniesz wywołać uśmiech na twarzach swojego dziecka? Zbuduj mu gokarta. A my zaraz podpowiemy Ci jak to zrobić. Najpierw jednak skupmy się na tym co będzie nam do budowy gokarta potrzebne.
- wkrętarka 14v,
- deski,
- wkręty,
- frisbee,
- rurka od parasola ogrodowego,
- kółka od wózka dziecięcego,
- siedzisko (chociażby prowizoryczne),
- sznurek,
- łożysko,
- plastikową podkładkę,
- haczyki.
Teraz czas na majsterkowanie. Najpierw zacznij od budowy ramy. Tutaj przydadzą Ci się deski oraz wkręty. Najlepiej będzie jeśli wybierzesz najgrubszą z desek jako główną podporę wyznaczająca długość pojazdu. Tylną i przednią oś na której będą znajdować się koła gokartu przymocuj ( np.: śrubą rzymską) do naszej głównej belki po obu końcach ( po między belki włóż też plastikową wkładkę, która zmniejszy tarcie). Do tych desek przymocuj kółka od wózka dziecięcego.
W tej chwili możesz przymocować już siedzisko a zanim umieścić wkrętarkę, która będzie silnikiem gokarta. Wkrętarka częścią ruchomą powinna opierać się o koło tak że przy włączaniu wprawi gokarta w ruch. Wkrętarkę przymocuj mocno sznurkiem do gokarta. Do włącznika wkrętarki przymocuj małe drewienka obwiązane sznurkiem. Sznurek poprowadź za siedzeniem. Tutaj przyda nam się łożysko, które także umocuj na tyle lecz po drugiej stronie i przełóż przez nie sznurek prowadząc je do przodu.
Zostawmy na razie ten sznurek i zajmijmy się kierownicą. Połącz śrubami frisbee z rurką od parasola ogrodowego. Rurkę obwiąż sznurkiem tak by po obu strona pozostało ci tyle samo sznurka. Sznurki z jednej i drugiej strony pod zamontowanymi podporami głównej belki ( dwie deski po jej bokach z haczykami pod spodem) i przywiąż do belki przy kołach z obu stron oraz przytwierdź rurkę do pojazdu przy jego,,czole".
Wróćmy do pozostawionego z tyłu sznurka. Z tyłu z drewna zrób prowizoryczny pedał i obwiąż go tym sznurkiem tak by sznurek był napięty ( to będzie nasz hamulec).
Gokart gotowy!

Składniki:

  • wkrętarka 14v
  • trochę desek i wkrętów
  • frizbi
  • rurka od parasola ogrodowego
  • kółka od wózka dzieciecego

Do poradnika Jak zbudować gokarta - wakacyjny projekt przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie gokart buggy budowa samochodu fajne projekty

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować gokarta - wakacyjny projekt skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...