Jak zostać elektronikiem #9 - Rodzaje prądu

Poradnik dodany przez: grabaz
21380 5

Kolejny odcinek z serii odpowiedzi na pytania. Tym razem odpowiadam użytkownikowi fingerman9, który zapytał o rodzaje prądu. W tym odcinku omówię prąd stały, zmienny, prąd okresowy, nieokresowy, prąd pulsujący, tętniący i prąd przemienny. Dużo tego ale nawet osoby początkujące będą w stanie szybko przyswoić zawarty tutaj materiał. 

Podstawy elektroniki wiążą się z duża ilością materiału teoretycznego ale kiedy taki materiał jest dobrze rozpisany i wytłumaczony, to okazuje się, że wcale nie jest tak strasznie jak na początku mogłoby się wydawać. Rodzaje prądu jak wiadomo to podstawa, którą warto i trzeba znać. Większość osób wie czy się różni prąd stały od prądu zmiennego ale czy wiecie też jakie właściwości ma np. prąd nieokresowy albo prąd tętniący? Jeżeli nie to trzeba przysiąść do tego poradnika i opanować tą wiedzę.

Zapraszam zarówno do tego poradnika jak i do całego mojego kursu elektronika który określam jako ElektroPrzewodnik. Jest to elektronika od podstaw wyjaśniona w bardzo przystępny sposób

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zostać elektronikiem #9 - Rodzaje prądu skomentowało 3 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...