Jak zrobić bekającą butelkę

Znalazł: BoomX
Źródło filmu: YouTube
27318 0

Czy wiesz, że w większości przypadków bekanie jest po prostu spowodowane połknięciem powietrza? Tak, to prawda! Beknięcie jest naturalnym zjawiskiem występującym u ludzi. Ale okazuje się, że jest również możliwe aby butelce zaczęło się odbijać. Innymi słowy, zobaczycie prosty eksperyment w którym butelka będzie zachowywać się jak człowiek. Do tego celu wystarczy trochę wiedzy naukowej, trochę wody i powietrza. 

Doświadczenie z butelką każdy będzie mógł wykonać i jest to jedno z wielu ciekawych eksperymentów jakie możecie zrobić za pomocą butelki i monety
Ale najważniejsze pozostaje pytanie znajdujące się na końcu filmiku. Czy wiesz, dlaczego moneta umieszczona na butelce zaczyna podskakiwać? Czy jesteś w stanie wyjaśnić to zjawisko?
Sam eksperyment nie wygląda bardzo efektownie ale jeżeli komuś go pokażesz, to nikt nie będzie wiedział jak powtórzyć to doświadczenie z butelką.  

Zapraszam do tego filmu a na swoje konto zapraszam wszystkich którzy lubią i szukają ciekawych eksperymentów

Do poradnika Jak zrobić bekającą butelkę przypisano następujące tagi:

fizyczne triki z monetą triki z butelką proste eksperymenty ciekawy eksperyment doświadczenie z butelką butelka i moneta

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić bekającą butelkę skomentowało 3 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...