Jak przedstawić prawo Bernoulliego - trzy sposoby

Poradnik dodany przez: Hansui
13786 1

W tym filmie zobaczycie demonstrację prawa Bernoulliego (czyli równania Bernoulliego), które brzmi następująco: "Suma ciśnień statycznego, dynamicznego i hydrostatycznego w cieczy lub gazie jest stała". I teraz przechodząc do naszego pokazu, do naszego doświadczenia zaczynamy dmuchać w kartki i wtedy poruszające powietrze wytwarza spore ciśnienie dynamiczne i w wyniku czego ciśnienie statyczne w okolicach poruszającego się powietrza jest małe.

Idąc dalej w naszym poradniku z równania Bernoulliego, to jeśli będziemy dmuchać na kartkę poziomo od góry to ciśnienie statyczne u góry będzie małe a kartka podniesie się do góry. Natomiast kiedy dmuchamy pomiędzy dwoma kartkami to między nimi zachodzi duże ciśnienie dynamiczne, ale małe statyczne. To powoduje, że ciśnienie atmosferyczne z zewnętrznej strony przyciska kartki do siebie.

To wszystko to podstawy fizyki jednak kiedy takie rzeczy są przedstawione na konkretnych przykładach i to do tego na filmie, to od razu łatwiej jest je zrozumieć.

Wiecej na profilu i na stronie: http://www.fizyka.net.pl/doswiadczenia/doswiadczenia.html

Do poradnika Jak przedstawić prawo Bernoulliego - trzy sposoby przypisano następujące tagi:

fizyczne prawo bernoulliego ciśnienie statyczne ciśnienie dynamiczne równania bernoulliego podstawy fizyki ciśnienie hydrostatyczne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przedstawić prawo Bernoulliego - trzy sposoby skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...