Jak zrobić ciastolinę / Play Doh DIY

Poradnik dodany przez: Bonitka87
20074 0

Ciastolina to masa plastyczna, która jest przeznaczona dla dzieci do zabawy. Swoimi właściwościami przypomina plastelinę, którzy wszyscy dobrze znają. Play Doh, bo taka jest oryginalna nazwa ciastoliny jest znana głównie właśnie z nazwy, bo niestety prawdziwa ciastolina Play Doh jest drogą zabawką. Ale można samodzielnie przygotować prawie że oryginalną ciastolinę. Przepis jest w poradniku a także dokładnie jest pokazane co wyszło ze zmieszania podanych w składnikach składników. Trzeba pamiętać, że skład ciastoliny oryginalnej firmy Hasbro jest chroniony patentem. Jednak Play Doh DIY w tej wersji i z tymi składnikami, jest niemal identyczny z oryginałem. 

Twoje dziecko na pewno będzie zachwycone ilością różnokolorowej masy jaką możesz zrobić w krótkim czasie a zabawa nie będzie miała końca. No i niesamowicie dobrze to zrobi Twojemu portfelowi :)

Ciastolina i jak zrobić masę, która będzie niemal identyczna jak ta od firmy Hasbro to pomysł, który z pewnością warto wykonać dla swojego dziecka.

Składniki:

  • 240 ml wody
  • 240 g mąki
  • 80 g soli
  • 2 łyżki oleju
  • 2 łyżki cream of tartar
  • barwnik (najlepiej w żelu)

Do poradnika Jak zrobić ciastolinę / Play Doh DIY przypisano następujące tagi:

ciastolina gadżety play doh ciastolina przepis ciastolina jak zrobić play doh diy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciastolinę / Play Doh DIY skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...