Jak zrobić ciecz przechłodzoną

Poradnik dodany przez: antun
50966 5

Eksperymenty z fizyki potrafią zaskakiwać i potrafią być naprawdę ciekawe. Jednym z takich doświadczeń jest zabawa z wodą w której spowodujemy, wywołamy ujemną temperaturę wody bez zamieniania jej w lód. Woda w płynnym stanie o ujemnej temperaturze to ciekawe zjawisko a rzecz staje się jeszcze bardziej interesująca, kiedy zobaczycie i przekonacie się, że taki eksperyment z fizyki możecie samodzielnie wykonać w domu. 

Cały poradnik i temat który tutaj został poruszony dotyczy cieczy przechłodzonej. W filmie zobaczycie jak samodzielnie wykonać taką ciecz przechłodzoną, czym ona tak naprawdę jest oraz będziecie świadkami jej niesamowitych zdolności i właściwości. Ten poradnik trzeba zobaczyć, ponieważ nawet jeżeli nie interesujesz się za bardzo eksperymentami z fizyki to i tak to doświadczenie będziesz chciał sam wykonać. 

Zabawa z wodą na naukowym poziomie to też pomysł do wykorzystania jako zadanie na lekcji. Doświadczenia z wodą i innymi płynami niech będą tak interesujące jak ciecz przechłodzona.

Składniki:

  • woda
  • lód
  • sól
  • opcjonalnie zamrażarka
  • termometr

Do poradnika Jak zrobić ciecz przechłodzoną przypisano następujące tagi:

fizyczne eksperymenty z fizyki doświadczenia z wodą ciecz przechłodzona zabawa z wodą ujemna temperatura wody

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciecz przechłodzoną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...