Jak zrobić dębowe ramki na ścianę

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
10863 0

Jeśli chcesz wykonać dekoracje i elementy wyposażenia domu diy, a dysponujesz warsztatem stolarskim – możesz zrobić, co tylko chcesz. W tym filmie zobaczysz, jak wykonać dębowe ramki na ścianę. Mogą one być oprawą dla trójwymiarowych kompozycji, jak też pełnić rolę półek. Na tym filmie pokazane jest, jak zrobić trzy ramki o takich samych proporcjach i różnych wymiarach. Umieszczone na ścianie w dowolnej konfiguracji pięknie zwieńczą remont każdego pomieszczenia.
Na wideo można zobaczyć poszczególne etapy pracy w profesjonalnym warsztacie. Jednak jeżeli stolarstwo zajmuje Cię czysto amatorsko, również możesz zrobić takie same. Zajmie to tylko więcej czasu, gdy wszystko trzeba wykonać ręcznie. Musisz też skupić się na precyzji, ale nikt, kto naprawdę lubi majsterkowanie, nie powinien mieć z tym problemu.
Na filmie pokazana jest technika łączenia drewnianych elementów bez użycia śrub i wkrętów – to także coś, co warto znać i stosować, by było estetycznie i trwale.
Budowa ramek właśnie z dębowego drewna sprawia, że będą one wytrzymałe na obciążenia i nie będą się odkształcać, a do tego to jedna z najszlachetniejszych odmian drewna, ceniona w stolarstwie też za wygląd. Meble i dodatki do domu z dębiny pozostawiane są w naturalnym kolorze. Gotowe ramki diy nie potrzebują więc malowania ani bejcowania, a jedynie wyszlifowania, aby ich powierzchnia była gładka, ewentualnie delikatnego zaimpregnowania.
Po obejrzeniu z całą pewnością wykonanie takich dekoracji do domu nie sprawi Ci problemu, a gdy zobaczysz efekty na żywo, docenisz szlachetne dębowe drewno we wnętrzach.

Do poradnika Jak zrobić dębowe ramki na ścianę przypisano następujące tagi:

technika budowa majsterkowanie remont stolarstwo diy do domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić dębowe ramki na ścianę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...