Jak zrobić kwiatowe wróżki

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
2277 0

Czego potrzebujemy
Aby wykonać nasze kwiatowe wróżki musimy przygotować: cienkie rajstopki (ewentualnie skarpetki), drut ogrodniczy 0.8 mm, rolkę 3 cm, klej na gorąco oraz lakier do paznokci. Poniżej najważniejsze porady.


Zabierzmy się do pracy
Najpierw zaczynamy od szkieletu z drutu. Długość drutu to 50 cm, składamy go na pół i zawijamy. Odmierzamy rączki po 2 cm za pomocą kombinerek. Następnie nóżki w identyczny sposób o tej samej długości. Za pomocą rolki o średnicy 3 cm wykonujemy skrzydełka. Nasz szkielet jest już gotowy. Skrzydełka robimy jak kwiatki z rajstop. Przyklejamy je klejem na gorąco do szkieletu. Następnie całą resztę szkieletu pokrywamy również klejem na gorąco i czekamy aż klej wyschnie, aby stał się matowy. Rączki i nóżki można dowolnie ułożyć. Wróżka powoli jest gotowa. Wystarczy ją udekorować doklejając włosy i ręcznie wykonaną sukienkę z materiału.

Czas na wykonanie kwiatów. Najpierw zabierzmy się za płatki. Tworzymy okręgi (5 sztuk) o średnicy 6, 5 cm (warto wykorzystać rolkę). Owijamy i oklejamy je rajstopką. Teraz wykonujemy łodygę i oklejamy ją zielonym materiałem również z użyciem kleju. Ozdabiamy środek kwiatka innym kolorem (najlepiej wygląda połączenie fioletowych kwiatów z żółtym środkiem) materiału oraz płatki lakierem do paznokci.
Kiedy wszystko mamy już przygotowane to czas na wykończenie naszej pracy. Do małej doniczki wsypujemy małe, najlepiej białe kamienie. Doniczkę wzbogacamy o inne ozdoby według własnego uznania, wkładamy nasze wróżki oraz wykonany wcześniej kwiatek. I tak oto kolejne dzieło typu "zrób to sam" wzbogaciło naszą półkę. 

Blog DIY Joanna Wajdenfeld: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Do poradnika Jak zrobić kwiatowe wróżki przypisano następujące tagi:

kwiatek porady ozdoby wróżka diy zrób to sam

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kwiatowe wróżki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...