Jak zrobić obudowę szyby prysznicowej

Poradnik dodany przez: WrednaRzepa
2738 0

Łazienka - inspiracje, czyli film pokazujący krok po kroku, jak wykonać samodzielnie obudowę prysznicaSzyba prysznicowa
zostanie w tym przypadku zamontowana pomiędzy płaskownikami zespawanymi ze sobą i tworzącymi konstrukcję między którą można wstawić szyby. Wanno prysznic obudowany w ten sposób pozwoli na wygodną toaletę rano i wieczorem, a jednocześnie stworzy efektowną całość pasującą do aranżacji łazienki. Budowa i remonty tego typu mogą być wykonane samodzielnie, jeśli lubimy majsterkowanie i potrafimy posługiwać się podstawowymi narzędziami pracy.
Obudowa prysznica prezentowana w powyższym filmie jest o tyle nietypowa, że zamiast kątowników została wykonana przy użyciu płaskowników o odpowiednich długościach, które zostały zespawane ze sobą, tworząc całość, w którą można wstawić szyby. Oczywiście muszą być one odpowiednio uszczelnione, tak aby woda spływała po szybie prysznicowej do odpływu tego wanno prysznica, co zapobiega gromadzeniu wilgoci w jednym miejscu i sprzyja rozwojowi grzyba.
Wykonana w ten sposób konstrukcja, została następnie przykręcona specjalnymi wkrętami przy prysznicu tworząc efektowną i w pełni funkcjonalną obudowę, pozwalającą na wygodne korzystanie z toalety. Dodatkowe wzmocnienie i usztywnienie konstrukcji zostało wykonane przez dokręcenie jej do ściany przylegającej do obudowy, dzięki czemu całość zyskała stabilność i pewne zabezpieczenie osób używających na co dzień wanno prysznica. Choć budowa tego typu konstrukcji zajęła nieco więcej czasu niż standardowe obudowa prysznica, sprawdziła się jednak jako zabezpieczenie przed zalaniem łazienki wodą.

Zapraszam na Patronite.pl/Rzeczy - tam możesz zostać moim patronem.

Do poradnika Jak zrobić obudowę szyby prysznicowej przypisano następujące tagi:

majsterkowanie prysznic budowa i remonty łazienka inspiracje szyba prysznicowa wanno prysznic

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić obudowę szyby prysznicowej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...