Jak zbudować i zamontować schody dębowe

Poradnik dodany przez: WrednaRzepa
8221 0

Majsterkowanie to pasja dla wielu osób. Dlatego też wiele z nich chętnie dowie się, w jaki sposób można metodą diy zbudować i zamontować schody dębowe.
Montaż schodów może być przeprowadzony dość łatwo, gdy już zostanie zrobiona betonowa konstrukcja. Jeśli korzysta się z już gotowego rozwiązania, wystarczy jedynie użyć wiertarki i odpowiednich wkrętów, aby przymocować dębowe schody. Na początku należy zacząć od wierzchniej powierzchni stopni. Prosta metoda montażu polega na wymierzeniu miejsc, gdzie powinny być śruby, wkręcenie ich, a następnie umieszczenie jeszcze nie przygotowanych stopni dębowych i ostukaniu ich delikatnie młotkiem. W miejscu, gdzie powinny być śruby pozostaną ślady, co pozwala na dość szybkie wywiercenie otworów. Do tego celu używane są szersze śruby. Prawidłowe wkręty montowane są później. Po ich wkręceniu należy sprawdzić poziomicą, czy zostały zamontowane na właściwiej głębokości. Przed założeniem schodów należy pamiętać o wykorzystaniu pianki.
Montując boczne powierzchnie dębowych schodów warto wykorzystać wiedzę z kategorii budowa i remonty i zastanowić się nad możliwością zainstalowania na przykład lamp typu LED. Pozwala to nie tylko na uzyskanie doskonałego efektu, ale także na większe bezpieczeństwo, jeśli pomieszczenie jest n na przykład zaciemnione. Taki remont mieszkania z pewnością spotka się z aprobatą innych domowników.
Warto pamiętać, że boczne powierzchnie również często wymagają przycięcia. Nie trzeba natomiast koniecznie robić z ich z drewna dębowego. Może okazać się, że montaż schodów w kolorze naturalnym dębowym oraz białym (jeśli chodzi o powierzchnie boczne) będzie lepszym pomysłem.
Trzeba pamiętać, że samodzielny remont domu pozostawia dość szerokie pole manewru, jeśli chodzi o dodatkowe rozwiązania. W tym przypadku samodzielny montaż schodów pozwolił na uzyskanie niezwykłego efektu

Do poradnika Jak zbudować i zamontować schody dębowe przypisano następujące tagi:

majsterkowanie budowa i remonty diy remont mieszkania remont domu montaż schodów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować i zamontować schody dębowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...