Jak zaprojektować łazienkę w egipskim stylu

Jak zaprojektować łazienkę w egipskim stylu

Aranżacja łazienki w egipskim stylu z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Dominują w niej naturalne kolory i kamienie w różnorodnej formie i postaci. Jak powinna więc wyglądać łazienka urządzona w tym stylu?

Krok 1

W egipskiej łazience najlepiej prezentuje się piaskowiec. Kładzie się go zarówno na ścianie i na podłodze, jak i do wykończenia mebli czy umywalki i wanny. 

Krok 2

W egipski świat najlepiej przeniesie cię łazienka utrzymana w następującej kolorystyce: beżowa, ecru, brązowa, żółta, sepia, biała, stare złoto. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak położyć kafelki

Krok 3

Często można spotkać się z przecieranymi i postarzanymi ścianami oraz strukturalnymi tynkami

Krok 4

Aby nie narażać portfela na zbyt duże koszta, możesz wybrać płytki, które są stylizowane na egipski klimat. Odpowiednia kolorystyka i egipskie dekory z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybredną osobę. 

Krok 5

Styl egipski na pewno nie należy do skromnych. Wręcz przeciwnie, dominuje w nim bogactwo i przepych. W związku z tym, świetnie sprawdzą się złote i miedziane dodatki. Przykładowo, możesz wybrać pozłacane baterie łazienkowe lub ramę do lustra.

Krok 6

Łazienka w egipskim stylu bardziej przypomina salon kąpielowy. W związku z tym zadbaj o delikatne, raczej ciemne i klimatyczne oświetlenie. Do tego dodaj kilka świec. 

Krok 7

Warto pomyśleć o stylizowanych na egipskie kolumnach, pilastrach czy figurkach faraona

Krok 8

Zwłaszcza wanna powinna zostać odpowiednio wyróżniona. Wyeksponuj ją na podeście ze schodkami lub na delikatnym podwyższeniu. 

Krok 9

Idealnym dodatkiem do egipskiej łazienki będzie obłożony w złotą ramę papirus z kolorowymi hieroglifami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaprojektować łazienkę w egipskim stylu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!