Jak zrobić odciąg wiórów - odkurzacz warsztatowy

Poradnik dodany przez: drewnianydom
17848 0

Kiedy uprawiamy majsterkowanie, pojawia się zawsze nieodłączny towarzysz konstruowania i obrabiania – bałagan. No chyba że np. tylko składamy gotowe modele. Ale prace takie jak stolarstwo zawsze oznaczają sporą część pomieszczenia pokrytą pyłem, trocinami, innymi drobnymi resztkami. Duże zakłady radzą z tym sobie za pomocą przemysłowych urządzeń. Ale kiedy miejscem na majsterkowanie jest mały warsztat, garaż czy piwnica – możemy skopiować pewne rozwiązania. I to wcale bez wydawania setek czy tysięcy złotych.
Technika obróbki drewna niekiedy potrzebuje usuwania wiórów od razu w trakcie prac, a nie tylko sprzątania na koniec. Problem ten można rozwiązać sposobem diy - z użyciem domowego odkurzacza!
Wiele elementów wyposażenia warsztatu można wykonać z tego, co dostępne i zbędne w domu albo tanie. To także majsterkowanie i też potrafi być bardzo twórcze. Na filmie Drewnianego Domu zobaczysz, jak zrobić odciąg wiórów. A mówiąc fachowo: separator cyklonowy.
Wszystko, czego potrzeba do takiego warsztatowego diy, to wiadro z pokrywką – o pojemności co najmniej 30 litrów, zwykły odkurzać oraz elementy z płyty mdf lub innego materiału do stworzenia stelażu. Zmontowanie wszystkiego jest łatwe i szybkie.
Taki odciąg wiórów sprawdzi się jako wyposażenie warsztatu, w którym zajmujemy się stolarstwem czy majsterkowaniem na własne potrzeby, tworząc lub obrabiając jeden mebel czy inny przedmiot diy naraz.
Spodziewaliście się, że to może być takie proste? To dobra okazja, żeby dać drugie życie odkurzaczowi, który jest całkiem sprawny, ale głośny, przez co niechętnie używany w domu. W warsztacie to wcale nie będzie przeszkadzać. Jest więc naprawdę ekonomicznie i oszczędnie w każdym możliwym znaczeniu.

Zapraszam na nasz profil na Instagramie #drewnianydoraz na naszą stronę na FB/DrewnianyD

Do poradnika Jak zrobić odciąg wiórów - odkurzacz warsztatowy przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie stolarstwo diy wyposażenie warsztatu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić odciąg wiórów - odkurzacz warsztatowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...