Jak zrobić podręczny filtr fotograficzny do efektów specjalnych

Poradnik dodany przez: OazaOgnia
17342 0

Nietypowe efekty w profesjonalnej fotografii wykonujemy za pomocą specjalnych filtrów do aparatów fotograficznych. Ale jeżeli mielibyśmy każdy taki filtr kupować to szybciutko pójdziemy z torbami. Poza tym w profesjonalnej fotografii liczy się kreatywność i pomysł, czyli taka umiejętność wykorzystywania zwykłych rzeczy do stworzenia zdjęcia innego niż wszystkie. Ten poradnik bardzo fajnie to pokazuje. Mamy tutaj lusterko i lupę ze sklepu za 5 zł plus ... zwykła wazelina. Co z tego powstanie i jak taki dziwnie zapowiadający się filtr do aparatu fotograficznego będzie się sprawował? To już wszystko dokładnie jest opisane w poradniku.

A filtr warto sobie zrobić bo dzięki niemu oszczędzimy czasu na skomplikowanej obróbce zdjęć. Po prostu taki efekt jak na filmie można uzyskać zdjęciem a nie Photoshopem. 

Nauka fotografii powinna obejmować sposoby i ogólne zasady tworzenia i wymyślania własnych filtrów do aparatów. I nie ważne czy to będą filtry do lustrzanek czy filtry do innego rodzaju aparatów.

Do poradnika Jak zrobić podręczny filtr fotograficzny do efektów specjalnych przypisano następujące tagi:

aparaty i kamery profesjonalna fotografia nauka fotografii filtry do aparatów filtry do aparatu fotograficznego filtry do lustrzanek filtry do aparatów fotograficznych

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić podręczny filtr fotograficzny do efektów specjalnych skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...