Jak zrobić wózek do kamery (camera dolly)

Poradnik dodany przez: Dobromski
21525 0

Poradnik przedstawia tani i domowy sposób na wykonanie własnej konstrukcji wózka kamery video. Każdy powinien wiedzieć, że nawet kiedy was stać i kupicie drogi sprzęt do nagrywania wideo to na nic wam on się nie zda jeśli nie potraficie nim nagrywać. Nie chodzi tutaj o kurs nagrywania ale o płynne ujęcia, które z łatwością będziecie mogli robić jeśli tylko zrobicie sobie taką jazdę kamerową, taki specjalny ale prosty jednocześnie wózek kamerowy określany oryginalnie jako camera dolly.

Jeśli kogoś stać to może kupić taki oryginalny wózek no bo przecież kto bogatemu zabroni? Ale naprawdę nie ma sensu wydawać kasy na coś, co można zrobić samemu i coś co będzie tak samo działać jak oryginał ze sklepu. Tym bardziej, jeśli chcesz nagrywać amatorsko prywatne filmy.

Płynne ujęcia są piękne i to nawet wtedy nie ważne co kamerujesz. Wyglądają one bardzo profesjonalnie a nagrywanie kamerą jest wtedy czystą przyjemnością. Nagrywanie bez trzęsienia to coś, czego szuka każdy amator z kamerą. Zapraszam

Składniki:

  • Prowadnica szuflady
  • Mocowania ze statywu
  • Śrubka
  • Nakrętka i podkładka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wózek do kamery (camera dolly) skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...