Jak wyczyścić  okap

Jak wyczyścić okap

Czyszczenie okapu jest raczej nielubianym zdaniem. Niestety często zapominamy o tym, że samo przetarcie z zewnątrz nie wystarcza. O wiele ważniejsze jest wyczyszczenie filtrów w okapie. Należy robić to regularnie, gdyż w innym przypadku nasz sprzęt staje się bezużyteczny!

Krok 1 - Czyszczenie z zewnątrz.

Najprostszym sposobem jest przetarcie okapu miękką gąbką nasączoną gorącą wodą z mydłem.

Krok 2 - Czyszczenie filtru.

Jeżeli posiadamy filtr metalowy warto sięgnąć do instrukcji obsługi okapu. Większość tego typu filtrów możemy umyć w zmywarce. Jeżeli mamy trochę mniej szczęścia i producent naszego sprzętu nie pozwala na takie rozwiązanie, musimy wyczyścić filtr ręcznie. Najlepiej w tym celu użyć gorącej wody z mydłem i delikatnie usunąć tłuszcz oraz brud przy pomocy szczoteczki.

 

Ciekawostka

Filtrów węglowych i papierowych nie czyścimy. Nie oznacza to jednak, że należy je zupełnie pominąć. Tego typu filtry powinny być wymieniane na nowe średnio co 2-3 miesiące. Jeżeli nie wiesz jaki filtr zakupić to na pewno znajdziesz taką informację w podręczniku użytkownika lub instrukcji obsługi.

Ciekawostka

Po wyczyszczeniu okapu warto przetrzeć go specjalnym oleistym płynem lub odrobiną oliwki dla dzieci. Okap będzie ładnie błyszczał i w przyszłości tłuszcz będzie do niego słabiej przywierał.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić brudną kuchenkę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyczyścić okap skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!