Jak zrobić z taniej lustrzanki film look

Poradnik dodany przez: filmujemy
8593 0

Do zrobienia tego typu filmu nie nada się pierwsza lepsza lustrzanka, ale nie są też konieczne bardzo drogie aparaty. W tym poradniku przeczytacie co zrobić, by przy użyciu canon eos 550d stworzyć film look.
1. Picture style – to profil kolorystyczny, by ułatwić późniejszą edycję należy zmienić ustawienia domyślne: przejdź do miejsca w menu, gdzie możesz zmienić ustawienia domyślne na ustawienia użytkowe i zaznacz następująco: ostrość: 0, kontrast: 0, nasycenie: dwa punkty niżej, ton koloru pozostawcie bez zmian.
2. Odpowiedni klatkarz – kręć w 25 klatkach, jeśli chcesz umieścić w filmie slow motion, nagraj je w 50 klatkach. Umożliwi to spowolnienie nagranego materiału o 50%
3. Głębia ostrości – parametr F to nic innego jak przysłona. Aby efekt był odpowiedni staraj się uzyskać rozmyte tła, a osobę lub przedmiot najbardziej Cię interesującą w kadrze wyostrz. W tym celu staraj się schodzić z przysłoną jak najniżej – znajdź złoty środek pomiędzy niskimi a wysokimi ustawieniami przysłony.
4. Dodawanie pasów – lustrzanka canon i inne aparaty nie posiadają tej opcji. Należy to zrobić już na samym końcu w programie montażowym, pod warunkiem, że film montowany jest w full HD
5. Grading – to nic innego jak poprawienie całego looku filmu, wykonywane w programie montażowym przy użyciu wtyczek do kolorowania. Dzięki temu, że film nagrywany był przy spłaszczonych kolorach teraz istnieją większe możliwości edycji ujęcia.
Dodajmy jeszcze, że nie nie tylko wspomniana lustrzanka canon 550d o wspomnianych ustawieniach nagrywania da efekt film look ale także całe użyte w filmie oświetlenie i dźwięki, jak również sama kompozycja kadru,
Po zastosowaniu tych 5 rad Wasze filmy będą o wiele bardziej zbliżone do film looku. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat filmowania koniecznie znajdź odpowiednie dla Ciebie kursy i szkolenia.

GRUPA: https://www.facebook.com/groups/488291531512621/?fref=ts

Color Correction: https://www.youtube.com/watch?v=WPpW5fhbHmc

https://www.youtube.com/watch?v=hvlQa4a8cvY

https://www.youtube.com/watch?v=KQwrDj0hbQQ

Cinemascope - paski: http://whoismatt.com/images/croplines/Cinemascope%202-35-1%20Croplines.png

Jeżeli Ci się spodobał, wpadaj na fanpage: https://www.facebook.com/filmujemyyt

Do poradnika Jak zrobić z taniej lustrzanki film look przypisano następujące tagi:

lustrzanka kursy i szkolenia canon 550d film look canon eos 550d lustrzanka canon

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić z taniej lustrzanki film look skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...