Jak zrobić żywy kabel głośnikowy

Poradnik dodany przez: Hansui
19225 0

Ciekawa fizyka to właśnie tego typu eksperymenty i doświadczenia. Taki temat jak przewodnictwo prądu jak widać można przedstawić bardzo interesująco i ciekawie i tego typu pokazów powinno być więcej. Ten eksperyment jest bardzo prosty a jednocześnie bardzo interesujący. Przebieg tego ciekawego doświadczenia wygląda następująco:

Od źródła dźwięku (przykładowo może to być komputer albo komórka) i do dobrego wzmacniacza trzeba podłączyć dwa przewody ze standardowymi zakończeniami typu "jack". Końcówki masowe następnie łączymy ze sobą przewodnikiem. Wszyscy uczestnicy tego doświadczenia łapią się wspólnie za ręce i tworzą okrąg, który jest naszym obwodem zamkniętym. Trzeba pamiętać o tym, że przy takim przewodnictwie prądu, pierwsze osoby trzymają końcówki przewodów kanałowych "jacka". I teraz następuje cały efekt związany z przewodnictwem prądu. Gdy włączymy muzykę sygnał elektryczny, który zawiera informacje o dźwięku zostaje przeniesiony łańcuszek ludzi.  Dzieje się tak dlatego, że człowiek całkiem dobrze przewodzi prądy zmienne o takiej częstotliwości takiej jaka występuje w sygnałach dźwiękowych.

Taki eksperyment to bardzo fajny i ciekawy pokaz na fizykę. A opis innych doświadczeń znajdziecie na stronie Fizyka LO Turek: http://www.fizyka.net.pl/doswiadczenia/doswiadczenia.html

Do poradnika Jak zrobić żywy kabel głośnikowy przypisano następujące tagi:

fizyczne ciekawa fizyka ciekawe doświadczenia przewodzenie prądu przewodnictwo prądu pokaz na fizykę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić żywy kabel głośnikowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...