Sprytne Babki - Do Dzieła - 5 pomysłów na sznurek

Poradnik dodany przez: SprytneBabki
7586 0

Subskrybuj: https://www.youtube.com/user/CastoramaPolska?sub_confirmation=1

Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

Technika, chęć do majsterkowania i odrobina sznurka pozwalają na przygotowanie domowych gadżetów i przydatnych przedmiotów używanych na co dzień. W powyższym filmie prezentujemy pięć sposobów na wykorzystanie sznurka bawełnianego do często zaskakujących celów.

Podkładki na stół to pierwszy pomysł na użycie sznurka bawełnianego, z którego możemy wypleść te praktyczne serwetki pozwalające uchronić blat stołu przed plamami po napojach czy gorącej temperaturze. Sznurek bawełniany w tym przypadku splatamy w warkoczyk i zwijamy następnie w kółko tworząc podkładkę. Aby otrzymać większy jej rozmiar należy użyć po prostu dłuższego sznurka.
Ekologia i dbałość o środowisko stoją na straży kolejnego pomysłu na wykorzystanie sznurka bawełnianego. Kiedyś były koniecznością, dziś wracają do łask jako modny dodatek – torby na zakupy wyplatane ze sznurka. Wystarczy spleść ze sobą pięć kawałków sznurka o około trzymetrowej długości, łącząc je przemyślnie węzłami, aby samodzielnie wykonać tego typu modny dodatek.
Sznurek może stać się także materiałem, z którego wykonamy uroczy organizer na różne drobne przedmioty. Nadanie mu kształtu kociego pyszczka, z uformowanymi ze sznurka uszami i ogonkiem, a także doklejonym nosem, oczami i wąsami spowoduje, że tego typu organizer chętnie będzie używany przez dzieci i pozwoli w utrzymaniu porządku w ich pokojach.
Sznurek przyda się także do mydełek glicerynowych, stanowiąc dla nich zawieszkę pozwalającą na powieszenia mydła w dowolnym miejscu pod prysznicem, dzięki czemu unikniemy zbyt szybkiego namaczania mydła.
I na koniec pomysł na sznurek wykorzystany w wieszaku z liny oraz drewnianych pałek, które nimi związujemy. W ten sposób uzyskamy wieszak na ubrania, ręczniki czy inne rzeczy przechowywane w łazience.

Składniki:

  • PODKŁADKA 0:23
  • SIATKA 1:14
  • ORGANIZER 2:33
  • WISZĄCE MYDEŁKA 3:24
  • DRABINKA 4:15

Do poradnika Sprytne Babki - Do Dzieła - 5 pomysłów na sznurek przypisano następujące tagi:

technika sznurek organizer podkładka sznurek bawełniany podkładki na stół

Skomentuj poradnik

Poradnik Sprytne Babki - Do Dzieła - 5 pomysłów na sznurek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...