SPRYTNE BABKI - Zimowe porady motoryzacyjne

Poradnik dodany przez: SprytneBabki
4944 0

Więcej zimowych patentów: http://shell.pl

FEJS: http://facebook.com/sprytnebabki

Zima potrafi dawać się we znaki kierowcom, dlatego Sprytne babki we współpracy z marką Shell postanowiły przygotować praktyczne porady i life hacks pozwalające na przetrwanie zimą na polskich drogach.
Jednym z gorszych problemów zimą są zamarznięte szyby. Warto więc na noc przykrywać je w ochronie przed niskimi temperaturami kawałkiem grubej tektury, tkaniną lub matą ochronną, dzięki czemu nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności po odpaleniu samochodu.
Patent na naturalne odśnieżanie, które potrafi opóźnić czas wyjazdu do pracy to z kolei parkowanie przodem w kierunku wschodnim i wykorzystywanie naturalnej siły działania wstającego słońca, które roztopi śnieg na szybach samochodu.
Inną zmorą zimowych kierowców jest parowanie szyb, trudne zwłaszcza dla osób, które nie mają w samochodzie ogrzewania przedniej szyby. Aby uchronić się przed parowanie szyb warto zapewnić w samochodzie stały obieg powietrza, odkręcając nawiewy na cały regulator i ustawiając je w kierunku na szybę. Jeśli mamy klimatyzację, to jej włączenie jeszcze przyspieszy cały proces odparowywania szyb.
Problemem zimą zdarzają się także rozładowania akumulatorów i brak prądu umożliwiającego rozruch samochodu o poranku. Pomocne będą tutaj kable rozruchowe, dzięki którym możemy pozyskać prąd od sprawnego samochodu. Nawet jeśli nie będą pomocne nam – możemy pomóc komuś z problemami.
Warto zimą zabezpieczyć także krawędzie samochodu taśmą odblaskową w miejscach, które są niewidoczne po zmroku unikając w ten sposób możliwych uszkodzeń i zarysowań.
Jeżdżąc zimą na dalsze trasy, warto także dodatkowo wyposażyć samochód w dodatkowe sprytne przedmioty pomagające w przypadku problemów, jak opaski antypoślizgowe na koła, z powodzeniem zastępujące łańcuchy czy żwirek dla kota – doskonale pochłania wilgoć i przydaje się do posypania śliskich miejsc, z których nie możemy ruszyć.

Składniki:

  • PATENT NA ODŚNIEŻANIE 0:23
  • ODPAROWYWANIE SZYB 1:17
  • UŻYWANIE KABLI ROZRUCHOWYCH 2:29
  • OZNACZANIE DRZWI 4:57
  • DODATKOWE WYPOSAŻENIE 5:56

Do poradnika SPRYTNE BABKI - Zimowe porady motoryzacyjne przypisano następujące tagi:

porady zimą life hacks odśnieżanie kable rozruchowe parowanie szyb

Skomentuj poradnik

Poradnik SPRYTNE BABKI - Zimowe porady motoryzacyjne skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...