Bańki mydlane

Bańki mydlane

Można wszystko kupić gotowe wraz z płynem jak i również wykonać zestaw do puszczania baniek mydlanych we własnym zakresie, używając ogólnodostępnych materiałów.

Krok 1

Potrzebujemy słomkę o większym przekroju,tniemy na długość do 20 cm.rozcinając końcówkę na 4 do 8 części na długości do 2 cm.rozginając rozcięte kawałki pod kątem do 90 stopni.Można też użyć drucik którego końcówkę wyginamy w okrąg przez który będziemy tworzyć bańki mydlane.

Krok 2

Płyn robimy we własnym zakresie: 1 litr ciepłej wody,do 50 ml płynu do naczyń,20 ml.gliceryny(nie jest konieczna,służy do kolorowania baniek) delikatnie mieszamy.Płyn powinien być w wysokim naczyniu najlepiej w butelce po płynie do prania lub coś w tym stylu.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak robić bańki mydlane i jak je złapać

Krok 3

Możemy stworzyć inną mieszankę z żelu prysznicowego lub szamponu mieszając z ciepłą wodą ale tu musimy sami dobrać odpowiednie proporcje,dla wzmocnienia baniek dodajemy 1 lub 2 łyżki cukru najlepiej pudru znowu delikatnie mieszamy.Jeżeli chcemy mieć sprzęt profesjonalny kupujemy przyrządy do wytwarzania baniek wraz z płynem.

Skomentuj poradnik

Poradnik Bańki mydlane skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!