Jak korzystać z kuchenki mikrofalowej

Jak korzystać z kuchenki mikrofalowej

Kuchenki mikrofalowe to bardzo popularne sprzęty kuchenne. Spora grupa ludzi wprost nie może bez nich żyć. Ale część ludzi w ogóle nie posiada mikrofalówki i nie widzi potrzeby jej posiadania. Tak czy inaczej w tym poradniku o używaniu mikrofalówek.

Krok 1 - Szybkie rozmrażanie

Dzięki kuchence mikrofalowej już 5-10 minut wystarczy aby rozmrozić produkty potrzebne do zrobienia np. obiadu. Dodatkowo, kuchenka mikrofalowa nie produkuje tak dużo ciepła jak  tradycyjny piecyk. 

Krok 2 - Robienie popcornu

Robienie popcornu na kuchence trwa dość długo i łatwo można przypalić popcorn. Natomiast w mikrofalówce popcorn można zrobić już w 1 minutę. A rezultat mamy taki sam a czasem nawet lepszy. Aby zrobić popcorn w mikrofalówce potrzebujesz miseczki do mikrofali. wlej do niej łyżkę oleju, trochę popcornu i przykryj żaroodpornym talerzem. Kiedy ziarenka przestana strzelać, to wyłącz mikrofalę bo inaczej spalisz popcorn.

Krok 3 - Odgrzewanie potraw

Odgrzewaj potrawy i resztki po różnych daniach. Czas podgrzewania ich w mikrofali jest bardzo krótki a jedzenie jest nadal świeże.

Krok 4 - Mikrofala bezpieczna dla dzieci

Używanie np. kuchenki gazowej przed dzieci jest niebezpiecznym pomysłem. Natomiast mikrofalówka jest prosta w obsłudze i nie niesie ze sobą takich zagrożeń jak kuchenka i można dziecko nauczyć ich obsługi. Dzięki temu dzieci będą mogły spokojnie nauczyć się przygotowywać w mikrofali szybkie przekąski, np. zanim zrobisz obiad. 

Krok 5 - Kawa i herbata z mikrofalówki

W mikrofalówce możemy robić kawę i inne ciepłe napoje. Dzięki mikrofali można podgrzać filiżankę kawy w kilka sekund. Tak samo można robić herbatę czy gorącą czekoladę. Jest to zdecydowanie szybsze niż za pomocą tradycyjnej kuchenki. Pamiętajmy jednak, że podgrzewając napoje musimy uważać, ponieważ może nastąpić opóźnione wrzenie. Płynów w mikrofalówce nigdy nie przykrywajmy podczas podgrzewania, gdyż mogą eksplodować.

Uwaga

Produkty z twardą skórką jak np. ziemniaki, jabłka czy kasztany jadalne trzeba koniecznie ponakłuwać przed włożeniem do mikrofalówki.

Ciekawostka

Do kuchenki mikrofalowej stosujemy naczynia przeźroczyste i okrągłe, ponieważ w kwadratowych naczyniach, w rogach potrawy będą się przypalać. Do mikrofalówki nie należy wkładać szkła nie żaroodpornego, metalowych tacek koszy ani żadnych innych metalowych naczyń, folii ani worków aluminiowych.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak upiec ziemniaka w mikrofali

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak korzystać z kuchenki mikrofalowej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!