Jak naprawić mokry telefon komórkowy

Jak naprawić mokry telefon komórkowy

Urządzenia elektryczne nie lubią kontaktu z wodą – każdy to wie. Jeśli jednak Twój telefon niechcący został zalany wodą, to nie oznacza to, że jest skazany na wyrzucenie. Poświęć mu chwilę uwagi, a możesz go uratować.

Krok 1

Jeśli Twój telefon uległ zamoczeniu, zdejmij z niego pokrywę baterii, a następnie wyciągnij baterię z telefonu. O ile bateria nie jest przyłączona do źródła zasilania, telefonowi nie powinno się nic stać.

Krok 2

Usuń z telefonu kartę SIM

Krok 3

Osusz telefon za pomocą papierowego lub materiałowego ręcznika. Wytrzyj także baterię oraz kartę SIM. Nie wykonuj przy tym energicznych ruchów.

Krok 4

Włącz w suszarce zimny nawiew (nie wszystkie suszarki je posiadają – opcjonalnie można użyć wentylatora) i skieruj strumień powietrza na telefon. Osuszaj powietrzem telefon, tak aby wyparowało z niego jak najwięcej wody.

Krok 5

Przełóż telefon do plastikowego pojemnika z pochłaniaczami wilgoci (opcjonalnie można położyć telefon obok klimatyzatora). Pozostaw telefon na 3-5 dni.

Krok 6

Po tym czasie sprawdź, czy telefon działa. Jeśli nie sprawdź czy działa bateria – być może jej wymiana uruchomi telefon.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uratować mokry telefon

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak naprawić mokry telefon komórkowy skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika woj_marzec06

    woj_marzec06

    Jul 09, 2017

    Jak wynika z filmiku, można użyć ryżu.