Jak oszczędzać baterię w telefonie z Androidem

Jak oszczędzać baterię w telefonie z Androidem

Ten poradnik ma na celu uświadomić nam ile naprawdę baterii "zjada" system operacyjny Android i jak temu zaradzić.

Krok 1

Wyłącz WI-FI

Funkcją „zżerającą” naszą baterię jest WiFi. Jeśli nie korzystamy w chwili obecnej z dostępu do sieci WiFi, warto tę funkcję wyłączyć, aby zmniejszyć pobór energii.

Krok 2

Wyłącz Bluetooth

Utrzymując włączony Bluetooth, zwiększamy pobór energii. Jeśli nie korzystamy ze sparowanych zewnętrznych urządzeń wykorzystujących to łącze, warto je wyłączyć, aby nie zużywało naszej baterii

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak oszczędzać moc baterii w telefonie z Androidem

Krok 3

Ściemnij wyświetlacz

Aby oszczędzać baterię warto zmniejszyć podświetlenie ekranu naszego smartfona/tabletu. Aby to zrobić w systemie Android należy wejść do ustawień i wybrać opcję Wyświetlacz. W opcjach wyświetlacza należy odnaleźć pozycję Jasność. Na wyskakującym okienku warto zmniejszyć suwakiem jasność do poziomu zapewniającego jeszcze widoczność na ekranie.

Krok 4

Lokalizacja

Wiele aplikacji wykorzystuje usługi lokalizacji, tak aby np. pokazywać informacje związane z miejscem, w którym znajduje się użytkownik. Ułatwia to z jednej strony filtrowanie niepotrzebnych informacji. Z drugiej, powoduje, że bateria wyczerpuje się szybciej.

Krok 5

Synchronizacja

Programy pocztowe dostępne w smartfonach dają możliwość pobierania poczty w bardzo krótkich odstępach czasu. Daje to możliwość bieżącej aktualizacji skrzynki pocztowej. Funkcja synchronizacji powoduje jednak dodatkowe zużycie baterii, więc chcąc ją oszczędzić, warto synchronizację wyłączyć lub co najmniej wydłużyć interwał ściągania danych z serwerów.

Krok 6

Usługi w tle

Czyli aplikacje, które postępkiem kradną nam energię. Najlepiej wyłączyć je przez Menedżer zadań lub przez ustawienia>aplikacje>zarządzaj aplikacjami.

Krok 7

Sieć 2G

Jeżeli nikt nie korzysta z internetu mobilnego, wideo-rozmów to należy włączyć sieć tylko 2G.

Krok 8

Animacje

Wyglądają ładnie, ale niepotrzebnie zużywają energię – wyłączamy.

Krok 9

Animowane Tapety

Podobnie jak powyżej, animowane tapety wyglądają ładnie, ale niepotrzebnie zużywają energię, zatem nie korzystamy z nich. Wybieramy tapetę statyczną możliwie najciemniejszą.

Krok 10

Czas uśpienia wyświetlacza

uważam, że do komfortowej pracy na smartfonie czas opóźnienia wygaszania ustawić należy na 1 minutę i do tego wyrobić sobie nawyk wyłączania ekranu ręcznie. Zmniejszanie czasu opóźnienia wygaszania ekranu do 30 sekund już mnie nieco denerwowało. Jedynie w sytuacji niskiego poziomu naładowania baterii można  zmniejszyć ten czas do minimum – czyli 15 sekund równocześnie ustawiając minimalną jasność ekranu.

Krok 11

Wibracje klawiszy

Wibracje zużywają energię - wyłączamy

Krok 12

Pobieramy Aplikację Go power master

http://goo.gl/6VB6r - Go power master - Bezpłatne

http://goo.gl/YDCGQ - Go power master pro - 15,22 zł

Polecam tą aplikację ;) Pomaga oszczędzać energię

Krok 13

Gdy nie wyłączamy telefonu na noc

Włączamy tryb offline na noc, aby oszczędzać energię.

Komentarze: (2)

Pozostało: 1500 znaków
2014-06-11 15:43:13
Awatar
tak tablet nie ma zżerania. a telefon ma tą funkcje
(0)
2013-05-12 19:41:56
Awatar
Dobry poradnik, stosuję się do powyższych wskazówek, i bateria mi śmiga tydzień :)
(2)