Jak sprawić, aby kwiaty podlewały się same

Jak sprawić, aby kwiaty podlewały się same

W czasie wakacji może zaistnieć sytuacja, że nie nikt będzie podlewał Twoich kwiatów i podczas Twojej nieobecności, rośliny padną. Z poniższego poradnika dowiesz się jak sprawić, aby kwiaty podlewały się same.

Krok 1

Pierwszym sposobem jest włożenie wszystkich roślin do wanny, do której nalewamy wodę i zatykamy odpływ. Kwiaty same pobierają tyle wody, ile potrzebują. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie roślin w torebce aluminiowej z keramzytem, który chłonnie wodę, a następnie je oddaje.

Krok 2

Drugim sposobem jest przygotowanie specjalnej butelki, w której w zakrętce wykonane zostały małe dziurki. Wystarczy nalać wodę, zakręcić butelkę, a następnie odwrócić ją i umieścić w doniczce. W tym przypadku również roślina nawodni się sama i dostarczy sobie tyle wody, ile potrzebuje.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić nawadniacz do kwiatów

Krok 3

Trzecim i ostatnim sposobem jest stworzenie specjalistycznego systemu rurek, które będą dostarczyć wodę roślinom. Należy włożyć sączek do donicy, a rurki zanurzyć w wodzie. Kwiat sam pobierze odpowiednia ilość wody.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprawić, aby kwiaty podlewały się same skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika BlumatPL

    BlumatPL

    Jun 10, 2015

    Można także zastosować system automatycznego nawadniania, który zadba o rośliny na balkonie i tarasie podczas wakacyjnego wyjazdu. Nasz system Blumat można w każdym momencie rozszerzyć o kolejne kroplowniki, więc podlewanie może w 100% odbywać się w sposób automatyczny.