Jak uprawiać seks w czasie ciąży

Jak uprawiać seks w czasie ciąży

Na ogól nie ma przeciwwskazań do współżycia w czasie ciąży, oczywiście jeśli lekarz nie ma zastrzeżeń.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak ćwiczyć w ciąży

Ciekawostka

Można uprawiać seks podczas ciąży, niektórzy nawet twierdzą, że trzeba. Wynika to z tego, że młodzi ludzie zazwyczaj posiadają dość duże potrzeby seksualne, a brak i zaniedbania w tej dziedzinie mogą prowadzić do zaburzeń prawidłowego funkcjonowania związku. Należy jednak unikać kilku przeciwwskazań.

Krok 1 - Kiedy wstrzymać się z seksem

Lekarze zalecają by unikać seksu w pierwszych sześciu tygodniach ciąży. Kobieta na ogół wtedy jest w złym stanie fizycznym (mdłości, bóle) i psychologicznym (obawa o dziecko, strach przed tym, że seks może mu zaszkodzić). Badania wskazują, że kobieta najlepiej znosi seks w drugiej połowie ciąży, najczęściej jednak jest tak, że im bliżej daty narodzin się znajdujemy tym kobieta staje się bardziej powściągliwa. Dlatego mężczyźni muszą mieć to na uwadze i nie nalegać, można przecież 

Uwaga - Kiedy kategorycznie wstrzymać się od seksu w ciąży

Terminem, w którym należy przerwać współżycie jest 6 tygodni przed datą porodu. Musimy utrzymać wstrzemięźliwość ze względu na to by nie wprowadzić do pochwy środków bakteryjnych z zewnątrz. 

Krok 2

Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, czyli nie ma zagrożenia poronienia, nie występuje krwawienie nie ma żadnych problemów by w czasie ciąży współżyć z naszym partnerem. Jednak musimy wziąć pod uwagę to pozycje seksualne. Raczej unikajmy tzw pozycji klasycznych. Podczas ciąży najwygodniejsza będzie pozycja boczna, wtedy nie ma żadnego ucisku na brzuch. Niektóre kobiety boją się w ciąży przeżywania orgazmu, nie ma w tym żadnych uzasadnionych obaw. Orgazm nie jest w stanie w żaden sposób zagrozić ciąży kobiety.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawiać seks w czasie ciąży skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika piesekaza

    piesekaza

    Feb 01, 2013

    dzień dobry mam rade możesz normalnie uprawiać seks , ale to zależy z kim...więc odpisz na e-maila [email protected] odpisze z propozycją , bo nie chce pisać w miejscu publicznym ... Pozdrawiam :)