Jak usunąć plamy po czekoladzie

Jak usunąć plamy po czekoladzie

Każdy z nas kocha wszystko co słodkie, a szczególnie czekoladę. W każdej postaci. Dlatego każdy czekoladowy miłośnik powinien wiedzieć, jak sprać z ubrań ewentualne plamy.

Krok 1

Jeżeli plama od czekolady na ubraniu jest duża i zaschnięta, włóż tkaninę na chwilę do zamrażalnika. Gdy plama zamarznie i stwardnieje- zdecydowanie łatwiej będzie ją zdrapać nożem lub po prostu własnoręcznie ją wykruszyć. Następnie namocz ubranie w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania. 

Krok 2

Kolejną metodą jest namaczanie poplamionego ubrania w ciepłym mleku, a następnie wypranie go w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. 

Krok 3

Użyj Vanisha, a po tym normalnie wypłucz tkaninę w pralce.

Krok 4

Spróbuj usunąć plamę za pomocą rozcieńczonego spirytusu. Musisz pamiętać, że ta metoda sprawdza się i jest dopuszczalna tylko w przypadku tkanin naturalnych. W innym przypadku użycie go może prowadzić do odbarwień (dlatego sprawdź to wcześniej, nanosząc na niewidoczne miejsce kropelkę spirytusu- dowiesz się jak reaguje materiał).

Krok 5

Możesz także zwilżyć plamę gliceryną z dodatkiem żółtka lub samą gliceryną. Po jakimś czasie zmyj to, używając czystej, ciepłej wody. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usunąć plamy po czerwonym winie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć plamy po czekoladzie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!