Jak zrobić sobie kolczyk w nosie

Jak zrobić sobie kolczyk w nosie

Moda na kolczyk w nosie istnieje wśród młodzieży juz od pewnego czasu. Gdzie i jak to zrobić należy zaplanować, aby potem nie odczuwać dyskomfortu. Pamiętajmy, że źle i nieprofesjonalnie wykonany kolczyk w nosie może przynieść bardzo nieciekawe skutki

Krok 1

Przed założeniem kolczyka-przemyśl dokładnie twoją decyzję a następnie szukaj odpowiedniego gabinetu. Zrób rozeznanie wśród znajomych którzy zakładali i wybierz gabinet gdzie są przestrzegane zasady bezwzględnej higieny, pozwoli uniknąć niepotrzebnych powikłań. Kolczyk wybieraj z odpowiedniego materiału typu złoto, tytan który nie spowoduje podrażnień.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić kolczyki z dowolnych elementów

Krok 2

Po każdym umyciu twarzy przemywaj kolczyk solą fizjologiczną lub wodą utlenioną co najmniej 3 razy w ciągu dnia.Do czasu zagojenia unikaj basenu a zakładając górną część ubioru uważaj aby nie zahaczyć o kolczyk.

Krok 3

Jeżeli z rany przez dłuższy czas będzie wydzielać się krew lub ropa, udaj się do gabinetu kosmetycznego celem konsultacji. Uważaj przy katarze, nos wycieraj delikatnie, jeżeli masz brudne ręce unikaj kontaktu z kolczykiem. UWAGA-nie przekuwaj nosa samemu, nie proś o to znajomych.

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków