Jakie garnki kupować

Jakie garnki kupować

Porządne garnki to nie lada inwestycja, dlatego też powinna być ona dobrze przemyślana. Pomoże ci w tym poniższy artykuł, w którym przedstawię rodzaje garnków i mam nadzieję, że pomogę z dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Krok 1 - Garnki stalowe i teflonowe

Pokryte są stalą nierdzewną, dzięki czemu unikniemy przywieraniu jakichkolwiek potraw. Powinno się myć je ręcznie. Są doskonałe do każdego rodzaju kuchenek

Krok 2 - Garnki do gotowania na parze

Najczęściej składają się z dwóch i trzech części, przy czym dolna zrobiona jest z miedzi, która doskonale trzyma ciepło. Można je myć w zmywarce i dobrze funkcjonują przy każdym typie kuchenki. Zaletą produktów, które przyrządzimy za pomocą tych garnków jest to, że są one zdrowsze i nie zawierają w sobie tłuszczu. 

Krok 3 - Garnki z parownikiem

Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ dzięki parownikowi, przez który odchodzi para, nie musimy pilnować garnka i stać cały czas nad nim. Poza tym, dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy energię. Garnki te można myć w zmywarce. 

Krok 4 - Garnki żeliwne

Garnki te są bardzo solidne. W środku są emaliowane i można je myć tylko i wyłącznie ręcznie. Na rynku możemy znaleźć duży wybór kolorów tego typu pojemników. 

Krok 5 - Garnki do gotowania mleka

Wyposażono je w podwójne ścianki na wodę, potrójne dno, wkładki ceramiczne (idealnie przewodzi i utrzymuje ciepło) oraz niekiedy nawet w termometr. Co więcej, można je myć w zmywarce. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jakie garnki kupować skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika witkacy34

    witkacy34

    Jul 27, 2013

    moja żonka posiada cały komplet naczyń Philipiak, strasznie suszyła mi głowę o nie bo podobno sam Karol Okrasa ich używa w swojej kuchni ;) no i w końcu jej je kupiłem i muszę powiedzieć że czuję się teraz jakbym codziennie jadał w jakiejś restaruracji z gwazdką Michelina ;)