Jak pozbyć się z domu myszy

Jak pozbyć się z domu myszy

Mysz to gryzoń który może nam narobić szkód w każdym miejscu gdzie się dostanie. Jeżeli zauważymy obecność myszy w naszym domu należy niezwłocznie podjąć walkę z tym gryzoniem. Myszy szybko się rozmnażają i nie możemy dopuścić aby stały się plagą

Krok 1

Zrób przegląd miejsc w których może mieć dojście mysz są to przeważnie okolice rur kanalizacyjnych,gazowych oraz miejsc o cienkiej ściance które mysz przegryzie.Uszczelnij te miejsca twardym materiałem dla pewności w okolicach gdzie masz ograniczone miejsce dodaj potłuczonego szkła,uniemożliwi to ponowne wygryzienie przejścia przez gryzonia.

Krok 2

Jedzenie trzymaj w zamykanych pojemnikach a wszelkiego rodzaju resztki w szczelnie zamkniętym koszu,staraj się aby nie zostawiać resztek pokarmu w dostępnych miejscach.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić pułapkę na gryzonie

Krok 3

Można w zakamarkach zostawiać nasączone waciki,szmatki olejem miętowym,myszy tego nie tolerują a jeżeli masz uczulenie na ten zapach porozstawiaj pułapki na myszy w okolicach ich ścieżek.Staraj się ustawiać tak aby dzieci miały ograniczony dostęp a na przynętę dawaj nie ser lecz kawałek kiełbasy tylko aby nie za duży.Sprawdzaj codziennie a złapane myszy zabieraj jednorazową foliową lub gumową rękawicą wrzucając wszystko do foliowego woreczka aby uniknąć przenoszonych zarazków.

Krok 4

Można użyć kupionych w sklepie trutek na gryzonie a tu też uważaj gdzie stawiasz żeby czasem dziecko nie znalazło tej trucizny.Odchody zbieraj  papierem toaletowym lub papierowym ręcznikiem przy zachowaniu środków zabezpieczających bezpośredni kontakt ze skórą,następnie zrób odkażenie silnym środkiem tego miejsca wycierając i myjąc.Po wykonaniu tych czynności na pewno pozbędziesz się gryzoni.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się z domu myszy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!