Zapobieganie bólom kręgosłupa

Zapobieganie bólom kręgosłupa

Kręgosłup to organ który ulega szybkiemu zniszczeniu przez niewłaściwe postępowanie z nim. Jest to nadwyrężanie, podnoszenie zbyt dużych ciężarów, niewłaściwa postawa na krześle, noszenie złego obuwia itp.

Krok 1Jak pisałam na wstępie jest to bardzo wrażliwy organ,należy dbać o jego kondycję,ćwicząc poprzez bieganie nie wysiłkowe,taniec,jazda na rowerze,pływanie lub inne rozciągające ćwiczenia.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak prostować kręgosłup w odcinku piersiowym

Krok 2Śpij na boku lub plecach odciążasz wtedy kręgosłup,materac powinien mieć średnią twardość,uważaj na proponowane wersalki z karbowanymi oparciami.Po rozłożeniu będziesz zmuszony spać na garbach które będą powodować dyskomfort w spaniu oraz nie przespaną nockę z porannymi bólami kręgosłupa.

Krok 3

Jeżeli niesiesz zakupy rozkładaj je na obie ręce,jeżeli są ciężkie rób sobie przerwy.W pracy nie siedź non stop przy biurku,rób sobie przerwy jeżeli czujesz ucisk kręgosłupa,krzesło powinno być ergonomiczne nie powinno powodować dyskomfortu podczas pracy.

Krok 4

Postawa podczas siedzenia ma też wpływ na kręgosłup,staraj się odstresować wykonać trochę ćwiczeń relaksujących aby rozluźnić mięśnie kręgosłupa.

Skomentuj poradnik

Poradnik Zapobieganie bólom kręgosłupa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!