Jak zaaranżować przyjazną dla dziecka łazienkę

Jak zaaranżować przyjazną dla dziecka łazienkę

Łazienka powinna być kojarzona przez dzieci z miłym miejscem. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której przebywanie w niej będzie dla malucha katorgą. W tym przypadku rodzice będą musieli praktycznie zmuszać swoje pociechy do dbania o higienę osobistą. Z pewnością nikt nie chce do tego doprowadzić...

Krok 1

Zadbaj o to, żeby kolorystyka w łazience była jasna, spokojna i niezbyt jaskrawa. Bazą powinien być biały kolor, do którego dobierzesz kolorowe dodatki. Dzięki temu nic nie będzie rozpraszać uwagi malucha. 

Krok 2

Pamiętaj, że nie możesz utrudniać i przeszkadzać pupilowi w samodzielnym korzystaniu z urządzeń w łazience. Jeżeli nie masz możliwości zamontowania umywalki nieco niżej, kup specjalną, antypoślizgową podstawkę. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usunąć łazienkowe zapachy

Krok 3

Wielkim niebezpieczeństwem dla ciekawego świata dziecka są środki chemiczne. Często mają w swoim składzie żrące substancje, które mogą spowodować tragedię. Tak więc zabezpiecz wszelkie chemiczne produkty z daleka od dziecka. Połóż je na wysokiej półce lub schowaj w zamykanej na klucz szafce. 

Krok 4

Mając w pamięci chłodne, zimowe wieczory i wychodzącego z wanny, trzęsącego się malucha, warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym. Dzięki temu wyjście z kąpieli nie będzie już tak dramatyczne. 

Krok 5

Lepiej zapobiegać niż leczyć zwichnięcia, a co gorsza, nawet złamania. W związku z tym wyłóż podłogę antypoślizgowymi matami.

Krok 6

W kontakty włóż specjalne zaślepki, które skutecznie uniemożliwią dzieciom wkładanie czegokolwiek do kontaktów. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaaranżować przyjazną dla dziecka łazienkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!