Czy warto zainwestować w monitoring

Czy warto zainwestować w monitoring

Jeżeli mieszkamy w niebezpiecznej dzielnicy, możemy zaopatrzyć się w specjalny sprzęt, dzięki któremu będziemy spać spokojniej. Czy warto zainwestować w monitoring?

Krok 1 - Jak zaplanować rozmieszczenie kamer?

Zanim przystąpimy do zakupu kamer, powinniśmy zaplanować ich rozmieszczenie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki rodzaj kamery będziemy potrzebować. Kamery powinny mieć szerokie pole widzenia lub zostać nakierowane na konkretne miejsca lub przedmioty. Warto też pomyśleć o ukryciu kamer, ponieważ mogą być one pierwszym celem w kolejności.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić monitoring w domu za pomocą telefonu

Krok 2 - Zintegrowanie monitoringu z internetem

Możliwość bieżącego śledzenia zapisu z kamer jest bardzo przydatna. Jednak sprawdzanie długich nagrań nie należy do najwygodniejszych. Nikt z nas nie będzie przeglądał nagrań z całego dnia lub co gorsza z całego miesiąca. Możesz za to zainstalować monitoring zwykłej klasy. Monitoring ten umieść w miejscu, które uznasz za najbardziej niebezpieczne. W widocznym miejscu umieść również tabliczkę informującą o monitoringu. Czujniki, które są zamontowane w kamerach mogą odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Krok 3 - Z czego składa się system monitoringowy

Typowy monitoring składa się z zestawu, w którego skład wchodzi rejestrator cyfrowy danych DVR. Zanim kupisz kamerę, sprawdź jakość nagrań wideo. Monitoring powinien mieć możliwość pracy w sieci oraz pojemność dysku nie mniejszą niż 500 GB. W skład zestawu monitorującego wchodzi kilka kamer, warto sprawdzić czy działają równie dobrze w nocy oraz czy są wytrzymałe na uszkodzenia. Zestaw łączony jest za pomocą zintegrowanego przewodu, który należy dobrze ukryć podczas montażu. W przeciwnym wypadku przecięcie może unieszkodliwić cały system monitoringowy.

Skomentuj poradnik

Poradnik Czy warto zainwestować w monitoring skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika idziakowski

    idziakowski

    Dec 21, 2014

    kamera jest kiepskA najlepiej linie alarmowe i problem z głowy