Jak i kiedy używać sprzęgła

Poradnik dodany przez: dr1v3r
9869 0

Gdy rozpoczynamy kurs prawa jazdy, z pewnością zastanawiamy się, które z powszechnie znanych i powtarzanych mitów są prawdziwe, a które nie. Wiele z nich opartych jest na błędnym przeświadczeniu wynikłym z niewiedzy, inne to zasłyszane wskazówki, które szkoła jazdy rzadko potwierdza. Dobrym przykładem tego typy zachowania wśród kierowców jest hamowanie silnikiem.
Powyższe wideo podpowiada, dlaczego warto stosować tę metodę i dlaczego inne mogą przynieść więcej szkody niż pożytku w określonych sytuacjach. Jest to dobry poradnik i podpowiedź dla wszystkich tych, którzy starają się nauczyć poprawnie jeździć tak, aby nie spowodować wypadku i zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo na drodze wyniesione z solidnego i sprawdzonego kursy prawa jazdy.
Choć wśród manewrów, jakie wykonujemy każdego dnia w czasie drogi do pracy albo na zakupy, znajduje się wiele skomplikowanych opcji, to hamowanie silnikiem jest jedną z częściej wykonywanych. Robimy to na każdym skrzyżowaniu, przez przejściem dla pieszych, także podczas zjazdu z górki. We wszystkich tych sytuacjach poradnik ten wyjaśnia, dlaczego wykorzystywanie sprzęgła jest istotne, a kiedy lepiej go unikać i zdecydować się na inną metodę.
Może się wydawać, że motoryzacja pełna jest takich mitów, jednak wiele z nich można wyjaśnić, a tym samym obalić ich chwiejne podstawy, np. oglądając taki poradnik zaprezentowany w Internecie. W rzeczowy sposób zostaje wyjaśnione to typowe zagadnienie oraz zaproponowane zostają środki zastępcze, więc kursant albo kierowca może znaleźć także rozwiązanie postawionego problemu, nawet jeżeli nasza szkoła jazdy nie podejmie się wytłumaczenia takiego problemu na zajęciach teoretycznych.

Do poradnika Jak i kiedy używać sprzęgła przypisano następujące tagi:

poradnik motoryzacja szkoła jazdy hamowanie silnikiem kurs prawa jady

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak i kiedy używać sprzęgła skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...