Jak jeździć ekonomicznie #4 - hamowanie silnikiem

Poradnik dodany przez: dr1v3r
24365 5

Czwarty odcinek serii związanej z eco driving i kolejny sposób, który pozwoli wam na oszczędzanie paliwa. Tym razem chodzi o hamowanie silnikiem wokół którego z niewiadomych powodów narosło wiele mitów i fałszywych technik. Jedno jest pewne - hamowanie silnikiem to niezbędny element techniki eco driving i aby dograć całość musicie poznać odpowiednią technikę hamowania silnikiem. Dzięki temu nie tylko dalej będziecie zmniejszać zużycie paliwa przez wasze auto ale także przedłużycie żywotność hamulców. Technika hamowania silnikiem także pięknie wpasowuje się w system płynnej jazdy o którym była mowa w poprzednich poradnikach z tej serii.

W poradniku oprócz teoretycznego wytłumaczenia zagadnienia, będziecie też mieli praktyczny pokaz i zastosowanie w ruchu ulicznym hamowania silnikiem. Na czym polega to wszystko jest bardzo dobrze pokazane, więc na pewno wiele osób skorzysta i będzie stosować tą technikę w praktyce. 

A każdy kogo mocno interesuje ogólnie temat technik jazdy niech odwiedzi forum http://techniki-jazdy.pl/ (https://www.facebook.com/sportowajazda).

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak jeździć ekonomicznie #4 - hamowanie silnikiem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...