Jak ocieplić strych

Poradnik dodany przez: CastoramaPolska
9367 0

Budowa domu jest niezwykle trudna i wymaga dużo czasu, pieniędzy oraz sił. Poza tym i tak nieunikniony jest remont domu za jakiś czas. Niektóre rzeczy warto jednak zrobić już podczas budowy, aby nie trzeba było dodatkowo robić ich później. Do takich czynności należy między innymi ocieplanie strychu. Jak je wykonać?

Okazuje się, że budowa i remonty nie muszą być takie złe, o ile wiemy, o czym powinniśmy pamiętać. Izolacja strychu jest naprawdę ważna, bowiem to przede wszystkim spora oszczędność energii, a co za tym idzie, oszczędność pieniędzy. Najlepiej wykonać ją z waty szklanej. Do ocieplania strychu potrzebne nam będą rękawiczki, nożyczki, pistolet do kartusza, szczotka druciana, nóż, łata murarska, nóż do waty szklanej. Będziemy kładli watę szklaną, wiatroszczelną membranę oraz taśmę. Na początek trzeba szczotką drucianą wyszorować ściany. i rozwinąć pas membrany między ścianami, aby zachodziła na wysokość 10 cm. Brzegi pasów muszą nieco nachodzić na siebie. W miejscu łączenia trzeba nakleić taśmę i dokładnie wygładzić. Później membranę trzeba przykleić do ścian. Następnie należy nałożyć szklaną watę, równo przy ścianach. W ten sposób trzeba pokryć cały strych. Potem można jeszcze nałożyć drugą warstwę waty szklanej, cieńszą.

We współczesnych poradnikach budowy domu krok po kroku często wspomina się o ocieplaniu strychu watą szklaną. Nawet, kiedy wykonujemy remont starego domu, również powinniśmy o tym pomyśleć, gdyż w takich domach zazwyczaj izolacja jest bardzo słaba i generuje to wiele dodatkowych kosztów oraz powoduje przenikanie zimna.

Subskrybuj: https://www.youtube.com/user/CastoramaPolska?sub_confirmation=1

Facebook: http://files.castorama.pl/castorama-fb

Do poradnika Jak ocieplić strych przypisano następujące tagi:

budowa i remonty budowa domu budowa domu krok po kroku remont domu ocieplanie strychu remont starego domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ocieplić strych skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...