Jak sprawdzić stan izolacji domu

Jak sprawdzić stan izolacji domu

Źle wykonana lub uszkodzona izolacja naraża nasz dom na utratę ciepła, a nasze portfele na utratę pieniędzy. Jeżeli zauważyłeś coś niepokojącego, nie musisz od razu wzywać profesjonalistę, gdyż niektóre rzeczy możesz sprawdzić samodzielnie.

Krok 1

Wadliwa izolacja charakteryzuje się tym, że jest mało elastyczna, krucha, a na jej powierzchni zaobserwujesz liczne pęknięcia

Krok 2

Jeżeli jednak nie jest uszkodzona, wystarczy, że użyjesz specjalnej farby ochronnej. Dzięki temu izolacja będzie zabezpieczona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak tworzyć izolacje poziome metodą iniekcji chemicznej

Krok 3

W przypadku, gdy na izolacji widać większe i trwalsze uszkodzenia, musisz zaopatrzyć się w taśmę z syntetycznego kauczuku. Dzięki temu, że jest samoprzylepna, łatwo z jej pomocą cokolwiek zrobić. Taśma wzmocni otulinę i uchroni izolację przed dalszym popadnięciem w ruinę. Po przyklejeniu, możesz pomalować ją dodatkową warstwą farby ochronnej. 

Krok 4

Kiedy izolacja jest naprawdę bardzo mocno zniszczona i ciężko uratować ją w jakikolwiek sposób, będziesz zmuszony po prostu wymienić ją na nową. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprawdzić stan izolacji domu skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków