Stężony kwas siarkowy i jego otrzymywanie w celach naukowych i badawczych. Przypominam o tym, że stężony kwas siarkowy jest substancją bardzo mocno żrącą i niebezpieczną.
Film wideo zawiera treści przeznaczone jedynie dla osób pełnoletnich.
Korzystanie ze stron zawierających treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich następuje na ryzyko osoby decydującej się zapoznać z takimi treściami.
Stężony kwas siarkowy i jego otrzymywanie w celach naukowych i badawczych. Przypominam o tym, że stężony kwas siarkowy jest substancją bardzo mocno żrącą i niebezpieczną.
Do poradnika Jak otrzymać stężony kwas siarkowy #2 przypisano następujące tagi:
chemia chemiczne kwas kwasy otrzymywanie siarkowy otrzymac kwas siarkowy h2so4 stężonyPoradnik Jak otrzymać stężony kwas siarkowy #2 skomentowało 8 osób.
Jun 27, 2014
Super filmik, Kwas siarkowy VI jako "krew przemysłu chemicznego" kazdemu się przyda ;) Doskonale wytłumaczyłeś wszystko co i jak, krok po kroku. 5 brawo!! a mógłbyś spróbować w następnym filmie zrobić bezwodnik tego kwasu, lub z SO2 z katalizatorem zrobić SO3..?
May 21, 2012
Pumeks przecież ma małą gęstość. I w żadnym wypadku się nie nadaje z tego względu ,że będzie pływał po powierzchni cieczy. A tutaj chodzi aby nie przegrzać cieczy w dolnej części naczynia.
May 20, 2012
Mówisz, że zamiast porcelany może być coś innego, byle chropowatego. Czy nada się pumeks? Doradź coś, nie bardzo mi się uśmiecha tłuczenie porcelany.
May 20, 2012
Może jakiś stary talerzyk (doniczka tylko to też zależy jaka)? Chodzi o to aby te kawałki po stłuczeniu w środku (przekroju) były chropowate. Tak aby zaburzały napięcie powierzchniowe w cieczy.
Apr 11, 2012
Zrobione, kwas o temperaturze 70 stopni zmieszałem z KNO3 , w celu wytestowania - od razu pojawiły się pary hno3 i no2 .
Super ! i odbyło się bez wdychania tych dymów. Stężenie nie mniejsze niż 90% wyszło na pewno :)
Apr 11, 2012
No obowiązkowo o niej pamiętaj podczas destylacji czy zatężania. Tylko porcelana musi być w kawałkach tak aby końcówki były chropowate.
Apr 10, 2012
Prowadzę takie zatężanie dość często już od tygodni, ale o porcelanie nie pomyślałem ! Żeby zwiększyć wydajność odparowuję to w zlewce (około 120 ml na raz)
Apr 10, 2012
Tak dla informacji. To jeśli nie pasjonujesz się chemią i jedynym efektem ,który Ciebie interesuje jest strzał, błysk czy huk to zapraszam do części 3 bo część 1 to trochę informacji o procesie. Część 2 to już właściwy etap. Więc naprawdę szkoda mojego i Twojego czasu jeśli chemia w ogóle Ciebie nie pasjonuje..
Komentarz został usunięty