Jak otrzymać węglan miedzi (CuCO3)

Poradnik dodany przez: wolfikx 06 Aug, 2014 - Chemiczne
19842 5

Otrzymywanie węglanu miedzi w domowych warunkach, w domowym laboratorium. Film dla osób które interesują się chemią i które w domu także starają się przeprowadzać różne eksperymenty. Reakcje chemiczne które możemy wykonać w domu nie mogą być wybuchowe dlatego część eksperymentów odpada. Na szczęście chemia to nie poligon i większość reakcji chemicznych przebiega w spokojnych warunkach, pozwalających odtworzyć daną reakcję chemiczną w domu. 

Jeżeli chodzi o węglan miedzi to można go wykorzystać do otrzymywania soli miedzi i tlenku miedzi z kwasów. Zastosowania znajdziecie w necie a także znajdziecie poradniki odnośnie różnych reakcji z udziałem węglanu miedzi. Chemia w domowym wykonaniu także jest interesująca i w wielu przypadkach nie potrzebujemy specjalistycznych rzeczy aby otrzymać dany związek chemiczny.

CuCO3 i sposób jego otrzymania w domowych warunkach przedstawiony w formie poradnika to z pewnością przydatny materiał naukowy. Zobaczcie jak to wygląda i jak przeprowadzić ten eksperyment.

Film znajduje się w:

Do poradnika Jak otrzymać węglan miedzi (CuCO3) przypisano następujące tagi:

chemiczne reakcje chemiczne węglan miedzi cuco3 otrzymywaniu węglanu miedzi węglan miedzi chemia

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak otrzymać węglan miedzi (CuCO3) skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...