Jak otrzymać węglan miedzi (CuCO3)

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Chemiczne
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 06.08.2014 / 08:00
  • Odsłony: 19 591
  • Ocena: 5.00
  • Głosy: 1
  •  

Poradnik dodany przez:

wolfikx

Do poradnika jak otrzymać węglan miedzi (cuco3) przypisano następujące tagi:

Otrzymywanie węglanu miedzi w domowych warunkach, w domowym laboratorium. Film dla osób które interesują się chemią i które w domu także starają się przeprowadzać różne eksperymenty. Reakcje chemiczne które możemy wykonać w domu nie mogą być wybuchowe dlatego część eksperymentów odpada. Na szczęście chemia to nie poligon i większość reakcji chemicznych przebiega w spokojnych warunkach, pozwalających odtworzyć daną reakcję chemiczną w domu. 

Jeżeli chodzi o węglan miedzi to można go wykorzystać do otrzymywania soli miedzi i tlenku miedzi z kwasów. Zastosowania znajdziecie w necie a także znajdziecie poradniki odnośnie różnych reakcji z udziałem węglanu miedzi. Chemia w domowym wykonaniu także jest interesująca i w wielu przypadkach nie potrzebujemy specjalistycznych rzeczy aby otrzymać dany związek chemiczny.

CuCO3 i sposób jego otrzymania w domowych warunkach przedstawiony w formie poradnika to z pewnością przydatny materiał naukowy. Zobaczcie jak to wygląda i jak przeprowadzić ten eksperyment.

Kategoria: Eksperymenty > Chemiczne

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak otrzymać węglan miedzi (CuCO3) skomentowało 1 osób.

Pozostało 1500 znaków