Jak podłączyć silnik trójfazowy pod 230 V zamiast 400 V

Poradnik dodany przez: fred88
13435 4

Witamy serdecznie wszystkich elektryków i majsterkowiczów.W tym odcinku pokażemy wam krok po kroku jak podłączyć silnik tójfazowy do sieci jednofazowej czyli z 400 V na 230V. Nasz krótki komentarz pomoże zrozumieć wam jak działa silnik indukcyjny i w jaki sposób dobrać odpowiedni kondensator rozruchowy.

Zmiana napięcia znamionowego, czy ktoś z Was w ogóle o tym słyszał? Z pewnością nie wiele osób w ogóle się spodziewało takie zwrotu siedząc na zajęciach w szkole, ale była też taka grupa ludzi, których zaczęło to fascynować. Ja między innymi byłem w tej grupie. Zagłębiałem się w coraz to nowe działania i coraz to ciekawsze schematy, po prostu przesiąknąłem działaniem tego wszystkiego. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Was również tą miłością. 

Pozostawiam pod dyskusję, czy to jest, czy nie jest potrzebne... Według mnie im więcej wiemy, tym lepiej dla nas :). Znając życie, to przyda się nam to w najmniej oczekiwanym momencie. Zawsze tak jest :D. 

Chęci, najważniejsze są w tym wszystkim chęci :). Bez nich nie zaczniemy żadnego projektu. Nawet tego najprostszego :). Tak, czy siak, najważniejsza jest dla mnie Wasza satysfakcja :). 

Jeśli chcecie zobaczyć więcej naszych filmów to koniecznie zerknijcie na nasz kanał. Jak już tam będziecie to koniecznie kliknijcie w przycisk subskrybuj. Jest to jedyna możliwość abyście byli na bieżąco informowani o naszych najnowszych filmach. Czekamy na łapki w górę i komentarze, a także udostępniajcie ten film gdzie tylko jest to możliwe.

Więcej informacji oraz wszystkie wzory dostępne na naszym poradniku:

https://www.sklep.termoregulatory.pl/blog/silnik-trojfazowy-na-jednofazowy-jak-to-zrobic/

Do poradnika Jak podłączyć silnik trójfazowy pod 230 V zamiast 400 V przypisano następujące tagi:

technika silnik trójfazowy sieć jednofazowa 400 v na 230 v zmiana napięcia znamionowego jak działa silnik indukcyjny

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak podłączyć silnik trójfazowy pod 230 V zamiast 400 V skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...