Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem

Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem

Zapchana rura w łazience, kuchni, czy ubikacji to zawsze problem. W środku rury gromadzi się spora ilość zanieczyszczeń, które doprowadzają do postępującego zapychania. W końcu przepływ wody zostaje mocno ograniczony. Co wówczas zrobić? Wzywać hydraulika? Spokojnie, wypróbujmy najpierw domowe sposoby.Wybór metody udrożnienia rury zależy od stopnia jej zapchania. Oczywiście na początku należy sprawdzić, w którym miejscu przepływ wody został utrudniony.

Krok 1

Pierwszym, ale najłatwiejszym sposobem jest zastosowanie środków chemicznych, dostępnych w każdym supermarkecie. Środki takie stosujemy najczęściej w przypadku częściowego zatkania odpływu. Jeżeli rura zapchana jest daleko od odpływu, wówczas środki chemiczne mogą być nieskuteczne.

Krok 2

Innym sposobem jest zastosowanie drucianej spirali, którą umieszcza się w rurze i kręcąc korbką wprowadza się ją coraz głębiej. Po natrafieniu przez spiralę na zator następuje jego rozbicie. Skuteczność tej metody jest dość duża jednak wymagane są do jej użycia dwie osoby – jedna wprowadzająca drut do rury, druga kręcąca korbą. Należy przy tym uważać, aby nie uszkodzić konstrukcji rury.

Krok 3

Jeszcze niedawno w wyposażeniu każdego domu znajdowała się przepychaczka. Nadal jest to jedno z najbardziej znanych, a zarazem skutecznych narzędzi. Po przyłożeniu gumowego kielicha do odpływu, należy docisnąć i odciągnąć drewniany uchwyt, przez co wytworzy się ciśnienie pozwalające udrożnić zator w rurze.

Uwaga

Pamiętaj, aby przynajmniej raz w miesiącu czyścić odpływ kanalizacji przy pomocy środków chemicznych, co pozwoli uniknąć niepożądanych zatorów.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak poradzić sobie z zatkanym zlewem

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!