Jak przerobić zasilacz komputerowy ATX

Poradnik dodany przez: Fanarybeusz
13618 0

Na liście 10 najbardziej zanieczyszczonych miejsc na Ziemi są wysypiska e-odpadów i zniszczona elektrowna jądrowa
Agbogbloshie to dzielnica w Akrze w Ghanie. Tu kończą swój żywot europejskie gadżety. Ghana importuje rocznie 237 tys. ton komputerów, telefonów komórkowych, telewizorów i innych urządzeń elektronicznych, głównie z Europy. Za ich sprawą Agbogbloshie stał się jednym z największych e-śmietnisk na świecie i zapewne najbrudniejszym. To ponure miejsce trafiło ostatnio na sporządzoną przez Blacksmith Institute listę 10 najbardziej zanieczyszczonych miejsc na Ziemi. Znalazł się na niej również wielki ośrodek hutniczy pod Norylskiem oraz dawna elektrownia jądrowa w Czarnobylu. Ludzie pracujący w Agbogbloshie wypalają kable elektryczne, by wydobyć z nich miedź, wdychając przy okazji ołów i inne metale ciężkie. - Każdy chce mieć laptopa i inny modny sprzęt - mówił Jack Caravonos, profesor City University of New York School of Public Health i doradca Blacksmith podczas konferencji prasowej pod koniec listopada. - Dlatego niezwykle trudno jest zatrzymać rzekę e-śmieci.

Pomyślmy jednak co zrobić, aby zatrzymać lawinę śmieci ze starego sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem byłby recycling, czyli przerabianie niepotrzebnego sprzętu, na coś co akurat jest nam potrzebne i chcemy to kupić. Często los odstawienia spotyka nasze stare PeCety, po kilku latach, kiedy komputer, który był kiedyś obiektem marzeń przestaje odpalać najnowsze gry i programy decydujemy się na jego zamianę. Dziś pokażemy Wam, jak przerobić zasilacz komputerowy. Przerobienie zasilacza ATX pozwoli nam zrezygnować z najbliższych wydatków, dlatego też jeśli tylko macie stary zasilacz komputerowy to sprawdźcie nasz dzisiejszy odcinek.

Do poradnika Jak przerobić zasilacz komputerowy ATX przypisano następujące tagi:

elektronika zasilacz atx stary zasilacz komputerowy zasilacz komputerowy atx jak przerobić zasilacz przerobienie zasilacza komputerowego

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przerobić zasilacz komputerowy ATX skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...